Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek azért nagyon...

Szerintetek azért nagyon lepontozhattak emelt szintű szóbelin (kémia), ha sokat kellett kérdezni, de végül kihúzták belőlem a jó választ?

Figyelt kérdés
Normálisak voltak a vizsgáztatók.

2013. jún. 10. 12:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A férfi vizsgáztatónak a felesége a faktos kémia tanárom volt és állítólag megbeszélte a férjével, hogy mindenkinek olyan pontot adjon, hogy valami kerek százalék legyen, tehát tudta az írásbelik eredményét...
2013. jún. 10. 12:49
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen. Nagyon lepontozhattak. Emelt szinten ugyanis alapvető, hogy önállóan kell kifejtened a tételedet. Ha ezt nem tudod megtenni, akkor akár nem is kell kérdezniük semmit.
2013. jún. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Mit jelent az a nagyon?


Hát meg csak nem húztak...

2013. jún. 10. 13:12
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem mondom, hogy maxot vártam, de egy csomó embertől hallottam emelt szintűeknél (nem feltétlenül kémia), hogy segítettek és mégis maxot kapott.
2013. jún. 10. 13:13
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát még jó hogy kérdeznek. Nekem biológián az volt a feladatom, hogy ismertessem a DNS-bioszintézist. Ismertettem is, de vagy 2 dolgot így is kellett kérdezniük. Mert elmondtam pl. hogy az enzimek hatására lekerül a két ugyanolyan DNS. Mert ez a DNS-szintézis utolsó szakasza, de a megoldókulcsban az is ott volt, hogy a lecsavarodott DNS hélix szerkezetű. Holott eszembe se volt, hogy ezt itt fontos megemlíteni, ezért rákérdeztek. Szerintem sok dolog nem értetődik magától egy témában.
2013. jún. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amit megkérdeznek és csak utána válaszolsz rá ugyanúgy pontnak számít, mintha kérdés nélkül mondtad volna el, úgyhogy nem vonnak le érte pontokat.
2013. jún. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hivatalosan emelt szinten a vizsgáztató nem kérdezhet. Legfeljebb azt jelezheti, ha teljesen másról beszélsz, mint amit a tételben el kell mondanod. Neked kell egybefüggően kifejtened a tételedet. Ezt lehet elhinni, meg lehet nem elhinni, de akkor is így van. Ha nektek ez a rendszer nem tetszik, akkor is. Az már más kérdés, hogy ezt mennyire veszik szigorúan a vizsgáztatók.

Egyébként, ha már valaki emelt szintre megy, akkor igenis elvárható tőle, hogy összszedetten, önállóan tudjon beszélni az adott témáról.

2013. jún. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50 pont adható a szóbelire, ebből 5 pont az, hogy mennyire önálló, összefüggő a mondanivalód. Én ma voltam bioszon és volt 1-2 olyan dolog, amit azért kérdeztek meg, mert eszembe sem jutott, hogy el kéne mondani. Pl soroljak fel 5 betegséget, amit a dohányzás vált ki. Felsoroltam, részleteztem őket. Erre az volt a reakció, hogy ezek nagyon súlyosak, olyat mondjak, ami nem feltétlenül halálos kimenetelű. Most erre mit mondjak? Ott a feladat, 5 betegséggel. Nem volt odaírva, hogy de vegyesen ám, 2-nél több rákfajta nem lehet benne meg mittomén. Ez speciel szemétség. Mind1 rákérdeztek, akkor elmondtam, de elvileg az 5 pontból emiatt már vonhatnak le. Ha nagyon harapófogóval kellett kihúzni, akkor feladatra kapsz pontot, de az 5-ből biztosan levonnak.
2013. jún. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy belekérdeznek az nem azt jelenti, hogy az illető összefüggéstelenül beszél, hanem azt, hogy csak a téma van megadva neki, néhány kifejtős kérdéssel, amelyről lehet, hogy órákat tudna beszélni, ami nem megengedett, ha esetleg néhány olyat nem mondott el, amelyik benne van a követelményben, akkor természetes, hogy rákérdeznek, hiszen attól tudhatja.
2013. jún. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát levonják az öt pontot például az A tételnél, meg még a 15-ből is valamennyit. Külön szaknyelvért és összefüggő témakifejtésért lehet kapni 5-öt ebből is levonnak pl. hármat. Kísérletből 1-3 pontot, C tételből 3 pontot kb.

Kb. 15-nél többet nem vonnak le az biztos. Mennyi pont kéne?

2013. jún. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!