Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti bírnátok a napi ~8 óra...

Ti bírnátok a napi ~8 óra tanulást?

Figyelt kérdés
Ugye most jön a vizsgaidőszak, elég sok vizsgám lesz, és jó jegyeket is akarok, hogy legyen ösztöndíjam, előző félévben nem volt. Tehát 3-as 4-es jegyek kellenének, de inkább 4es. Ehhez sok tanulás kell, csináltam egy kis számolást, és durván napi 8 órát kéne tanulnom átlagosan. Szerintetek ez még normális, tehát bírja az ember agya, nem fárad el benne túlságosan?

2013. jún. 1. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy-két napra be lehet vállalni, de hosszú távon lehetetlen. Nem egy hatékony módszer.
2013. jún. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pár napig működhet a dolog, egy hét után mondjuk már elég húzós szerintem. Nekem az egyik tanárom azt mondta a ballagás előtt, hogy ahogy vége az írásbeliknek, kezdjünk is tanulni a szóbelikre és minden nap 7-8 órát tanuljunk. Igazából ő sem gondolhatta komolyan, hogy egy hónapon keresztül minden nap 8 órát fogunk tanulni. Bele is bolondulna az ember.


Én pl. most kezdtem a héten tanulni. Nem mondom, kicsit bennem a félsz, hogy nem fogok végezni, de sajnos voltak más problémáim, ami miatt eddig nem nagyon tudtam tanulni. Viszont így sem fogok napi 8 órát tanulni. Max. 5-6 órákat és este átnézni az aznap tanultakat.


A 8 óra tanulás elég sok, de ha kell, hát kell, nincs mese. Anno nővérem, amikor diplomázott éjt nappallá téve tanult, nem járt el sehova, csak amikor nagyon muszáj volt, akkor vásárolni, meg ha be kellett menni az egyetemre, akkor oda. Aludni alig aludt, sokszor csak 3-4 órákat aludt, annyit tanult. Mondjuk nem hosszútávon csinálta ezt, de a végére annyira kimerült, hogy miután végzett 1 hétig csak pihent, aludt, relaxált.. :)

2013. jún. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
hát én vizsgaidőszakban szoktam ennyit tanulni vizsga előtt 4-5-6 napig :) bár igaz hogy ebből a 8 órából nem mind a 8 végig tanulás... pl felkelek 8 kor tanulok délig, aztán ebéd kis pihi , azután meg 4-5 ig, de nem mindig teljes energiával csak lazán :)
2013. okt. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!