Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi tantárgyak. Melyiket...

Érettségi tantárgyak. Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Az általam kinézett szakoknál fel vannak sorolva az érettségi vizsgakövetelmények(esetemben: biológia, fizika, földrajz, informatika, kémia, matematika(vagy pedig szakmai előkészítő, de ez nálam nem játszik))

Ezek közül kettőt kell kiválasztani, azonban azt szeretném megtudni, hogy a két kiválasztott tárgy közül melyikből kell emelt érettségit tennem? Mindkettőből, vagy csak az egyikből és a másikból elég a középszintű? Vagy lehet az év végi jegyemet is továbbvinnem? Elnézést, ha butaságot kérdezek, még messze vagyok a felvételitől, azonban szeretem előre megtervezni a dolgaimat. Köszönöm a segítséget!


2013. máj. 31. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Előszőr is a felvételi pontjaidat a következő tényezők teszik ki: évvégi jegyek, érettségi átlag (mind az 5) és két "választott" tárgy eredménye (a szak által megadottakból). Illetve duplázásnál csak az utobbi és persze mindkettő esetben a plusszpontok.


Az hogy hány emelt kötelező az szakonként változik bár mivel nem túl sok opciód van pluszpont szerzésre, viszont a 100 többlet pont nem hanyagolható, ezért általában kell, hogy egyáltalán esélyed legyen megszerezni annyi pontot, hogy bejuss. Mondjuk 40-t szerezhetsz nyelvvizsgából, így általában 1-t legalább érdemes tenni. Az egyetem által megadottak közül szabadon választhatsz.

2013. máj. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha kell emelt a szakra akkor fel van tüntetve melyik tantárgyból kötelező vagy választhatsz. Érdemes azt a két tantárgyat választanod amiből jó vagy és arra ezerrel tanulnod. Javaslom a nyelvvizsgát, ami könnyebb mint az emelt szintű nyelv érettségi és mégis kapsz érte plusz pontot, ezáltal már főiskolán,egyetemen sem lesz gondod a nyelvvel. Utólag már megbántam, hogy nem tanultam úgy a nyelvet ahogy kellett volna és a nyelvvizsga is jól jönne.

Azt írod, hogy messze vagy a felvételitől. Akkor valószínűleg neked már kötelező lesz valamelyik tantárgyból az emelt és sokat fognak emelni a százalékokon is. Érdemes már most tervezni hogy melyik tárgyból teszel emeltet és már 10-11. osztályban úgy tanulni az adott tantárgyat. Informatika emeltet javasolnám, mert az nekem könnyen ment és részben gyakorlati vizsga van amit számítógépen kell csinálni, könnyen tanulható és kevésbé magolós. Fizika és a kémia nálam tabu, mert borzasztó nehéz,de ha érdekel és jó vagy belőle... hát mért ne? :) Földrajz emelt nem lehet olyan nehéz, ha jó vagy vaktérképből, mert emelten nem használhatsz atlaszt. Biosz szintén húzós...

2013. máj. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A kinézett szakoknál nincsen feltüntetve, hogy bármelyikből tárgyból is emelt kéne. Bár akkor az egyikből mindenképp megpróbálnék. Köszi a segítséget! :)
2013. máj. 31. 22:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs feltüntetve, azaz nem kötelező az emelet akkor jól jársz vele, mert kapsz plusz pontot érte. :)
2013. jún. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!