Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogi főiskolákon milyen...

Jogi főiskolákon milyen tantárgyak vannak?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert szeretnék a Rendőrtiszti Főiskolára járni, de attól tartok, h csak rendvédelmi területen tudok majd vele elhelyezkedni.

Pedig az iskolán van Büntetőjog, Alkotmányjog, Eljárás jog, Közig jog mega többi.

Tehát tantárgyak szempontjából sok különbség van?



2013. ápr. 27. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Jogi főiskola nincs..csak jogi egyetem

Ha NKE Rk-ra mész akkor rendészeti karra jársz, és attól hogy sok jogi tárgyad lesz..az nem jogi képzés. Attól hogy a jogász képzés tantárgyai között van, mikroökonómia, makroökonómia, statisztika, számvitel még nem közgazdász képzés...

El tudsz vele helyezkedni máshol is..bár azt hiszem valamit aláíratnak, hogy ott kezdesz el dolgozni ahova helyeznek..csak egy idő után mondhatsz fel. De akkor is biztonsági cégek foglalkoztatnak majd szívesen..közigazgatásba nem jó a rendészeti végzettség, annak megvan a saját igazgatásszervező szak ami elvárt képzettség az álláshoz.Egyébként olyan állások is vannak ahol nincs kitétel hogy milyen legyen a diploma csak legyen...ebből a kategóriából is lehet jó állást halászni:)) Ha nem akarsz rendőr lenni akkor szerintem ne ezt az irányt erőltesd..

2013. ápr. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bizony

Csak alapképzés van ott (jogból)

2013. ápr. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A "Rendőrtiszti" az nem jogi suli !


De kell bizonyos jogi ismeret még egy rendőrnek is

2013. ápr. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Talán érthető, miért kell egy rendőrnek

a büntetőjogot (valamennyire) ismernie

2013. ápr. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ezt értem én, csak gondoltam hát ha hasonló.

Mert egy tisztnek is ugyan úgy mint egy védőnek tisztában kell lennie a joggal.

2013. ápr. 28. 10:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!