Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matek érettségi, figyelmetlens...

Matek érettségi, figyelmetlenség, tippek?

Figyelt kérdés

Szóval, kedden matek érettségi, de én nem is a feladatok miatt izgulok, hanem a saját magam hülyeségei miatt.:D Szerencsére elég jól értem a matekot, de mindig elhibázok valami apróságot, ami miatt szinte az egész feladat rossz lesz.


Például írtunk próbaérettségit matekból, és 4-es lett, de olyan hibákat csináltam, hogy lehagytam egy mínusz jelet, felírtam helyesen egy képletet, de aztán elfelejtettem gyököt vonni, stb... és hasonló hülyeségeken ment el rengeteg pontom.


Más is van hasonló helyzetben? Hogy tudnám észrevenni, ha ilyen hibát csinálok, vagy hogy tudnék jobban odafigyelni? :)

Köszi :)



2013. máj. 5. 20:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is sok pontot veszítek el figyelmetlenség miatt.

Az első rész általában jól sikerül, azzal nincs gondom. Elolvasom a feladatot, amit kapásból tudok, megoldom, a maradék időben a többit átgondolom.


A második résznél kétszer olvasom el a feladatot és értelmezem, hogy mit kell csinálni. Aztán részenként megoldom a feladatot és a végén elolvasom még egyszer, hogy azt csináltam-e, amit kellett, ill. megnézem, mi a kérdés és arra válaszolok. Volt, hogy a próbaérettségin figyelmetlenségből rossz választ írtam és az is minusz egy pont. :S


Menj kipihenten, frissen, üdén. Legyen nálad szőlőcukor, vagy csoki, ásványvíz. Olvasd el többször a feladatot és értelmezd, majd amikor a leírt képletbe helyettesítesz be, figyeld a képletet, hogy le ne maradjon egy gyök egy négyzetjel vagy hasonló, mert akkor borul az egész.

2013. máj. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!