Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozat felépítésben...

Szakdolgozat felépítésben kaphatnék segítséget?

Figyelt kérdés

Életemben először most írok szakdolgozatot és nem tudom pontosan,hogyan kell felépíteni...


Kérdeztem a konzulensem és más ismerőst,de akkor sem minden világos... :S


Felső fokú szakképzésre járok így nekem csak 20 oldalt kell írnom...


Valaki nagy vonalakban le tudná írni,hogy hogyan kell felépíteni egy szakdogát? Mi kerül a bevezetésbe,tárgyalásba és befejezésbe? Kb.fele elméet és fele saját rész kel,h legyen...Ez mit jelent pontosan? És miyen mellékletek kellenek bele? (Azt tudom,h van kérdőív)


Valaki nagyvonalakba le tudná írni?


Köszönöm! :))



2013. márc. 23. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Az iskolád honlapján szerepelnie kell a követelményrendszernek. Azt is megszabják, milyen betűtípussal írd, hol mekkora margót hagysz, stb stb, azt is, hogy mit kell tartalmaznia az egyes fejezeteknek, milyen terjedelműnek kell lennie - biztos, hogy van ilyen a honlapon, nézz körül. Ebben mi nem tudunk neked segíteni, mert iskolánként, sőt karonként eltérő az előírás (a nővérem és én is a Veszprémi Egyetemre jártunk, csak ő Vp-ben, én Kh-en, és teljesen máshogy néz ki a dolgozatunk). Nézz utána.
2013. márc. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs minden iskola minden szakához leírás a formai követelményekről.

Általában az elején legyen egy lap, amin a szakod van, a következő egy esetleges köszönés a konzulensednek, azután egy fél oldalas vázlat arról, amiről a szakdogád szól (ez nálunk nem volt kötelező), utána egy tartalomjegyzék, majd következik a tényleges szöveg. Az elején bevezetéssel, a végén konklúzióval. A végén pedig a felhasznált szakirodalmak listája.

Szerintem kb. mindenhol ilyen a felépítés, de persze azért persze mindenhol van eltérés

2013. márc. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A felépítés a sulid honlapján fent van, kérdezd meg az évfolyamtársaidat, hogy hol. Bevezetésbe nagyjából azt kell írni, hogy mért választottad a témát, miről fog szólni a saját kutatásod stb. A fele elmélet azt jelenti, hogy a témádról kitalálsz valamit, ami mellett érvelsz és erre keresel szakirodalmat. Tehát összehasonlítod hogy ki mit ír arról, szerinted melyik jó és miért (ez is szakirodalommal alátámasztva). A saját résznél pedig kutatnod kell, ez lehet kérdőív vagy pedig interjú. Attól függ, hogy mit akarsz. Ha pl. egy konkrét cégnél vizsgálsz valamit, akkor interjú, ha valami olyat, amihez sok embert meg kell kérdezni, akkor kérdőív. Az interjú azért is nehezebb mert nehéz olyan céget találni, akik egyáltalán időt szakítanak rád. Le kell írnod, hogy miért arról kutatsz, amiről, és meg kell fogalmaznod 3-4 hipotézist. A hipotézis valamilyen feltevés, amit te gondolsz, hogy igazolódni fog a kutatásoddal. Például a csokikról írsz szakdogát és az a hipotézised hogy a gyerekek többször esznek csokit, mint a felnőttek. Kitölteted mondjuk 25 felnőttel és 25 gyerekkel és ha beigazolódik, örülsz és leírod, hogy beigazolódott. Készítesz róla grafikonokat, stb. Nem tudom, statisztikát mennyire tanultatok, ha igen, akkor bizonyítsd statisztikailag is. Ha nem jött be, akkor pedig leírod, hogy nem igazolódott be, az sem baj. Persze ennél azért komolyabb kérdőív kell :). Hát nagyjából ennyi.
2013. márc. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Huhh értem.. Köszönöm :) A sulim honapján tényleg nincs fent elvileg semmi,de jobban utána nézek a dolgoknak...
2013. márc. 24. 19:29
 5/9 A kérdező kommentje:

Még lenne pár kérdésem:


Mi alapján válasszak könyveket a szakdogámhoz? Ugyanis elég sok a szakirodalom és nem tudom mi alapján válasszak...


Miben meghatározó az,hogy egy könyv mennyire friss illetve régebbi kiadású? Ugyanis a tanáraim küldtek

könyveket amelyek egy része friss egy része régebbi...

2013. márc. 25. 00:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Az attól függ, milyen témában írsz. Pl. egy irodalmi mű elemzésénél nem fontos, hogy a legfrissebb szakirodalmat válaszd. Ha viszont valami technikai dologról írsz vagy valaminek a történetéről, akkor azért fontos, hogy ne elavult dolgokat írj, illetve hogy friss eredmények/nézetek is legyenek benne.
2013. márc. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló:Pedagógia témában írok...
2013. márc. 25. 21:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát szerintem beleteheted a régebbit is, pont amiatt, hogy összevethesd, hogy xy állításával egyetértett zzs, vagy hogy állítását cáfolta zzs.

Míg HORVÁTH (1983) szerint blablabla, addig SALLER (2012) azt állítja blablabla. Nah emiatt. Hogy nyomon követhető legyen a változás, a fejlődés.

2013. márc. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kérdéseket kell feltenni szakdolgozatnál?Csak,mert én találkoztam olyannal ahol nem volt vagy csak elkerülte a figyelmem...Ha igen akkor példának tudnátok mondani hipotézist és ahhoz tartozó kérdéseket?


Nem egészen látom még át a dolgokat... :(


Nagyon köszönöm! :)

2013. márc. 31. 00:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!