Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek van egyáltalán...

Szerintetek van egyáltalán esélyem? Próbálkozzak még? Vagy adjam föl?

Figyelt kérdés
előre közlöm h nem vagyok az a könnyen föladom típus.. :)szóval az van h most vagyok 11 es.. és szeretnék majd továbbtanulni pszichológiát.. de nem vagyok túl jó tanuló a 9 es és 10 es átlagom is csak 3 as vagy 3 egész akármennyi... most nagyon a fejembe vettem h pszichológus akarok lenni.. és tudom h nagyon kell tanulni.. ezért már nyár végén elkezdtem tanulni.. és megfogadtam h nagyon fogok tanulni. szerintetek így van esélyem h fölvesznek majd pszichológiára?? már elég jól informálódtam utána néztem h h mükszik mik a feltételek ráadásul most is van pszichológiai alapism. órám
2009. szept. 5. 18:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
3%

Most erre mit vársz? Támogatást? Akkor írd le nyíltan...Sok szerencsét.

Vagy az ellenkezőjét? Add fel, hülye vagy, felesleges.

2009. szept. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
csak azt várnám h valaki írja le h sikerülhet e... vagy h volt e már valaki ilyen helyzeteben és ha igen akkor mit tett? .. volt/van e értelme próbálkozni.. nem támogatást várok... csak értelmes és nem bunkó választ:)
2009. szept. 5. 18:43
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Biztos.
2009. szept. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
magyar,matek,töri,biosz,idegen nyelv! ezek közül kettőből emeltezz és lehetőleg ötösre..+nyelvvizsga! úgy lesz esélyed! nagyon magas a pszichológia szak ponthatára. hajrá:D
2009. szept. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
ohh végre egy értelmes válaszoló köszi neked.. de ezt én is tudtam ... de azért nagyon ari vagy h nem valami beoszlást írtál:)
2009. szept. 5. 21:52
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Szorgalom és kitartás a kérdése az egész. pont időben vagy->11.és 12.ben kell igazán rákapcsolni. Gyúrj a nyelvvizsgá(k)ra és a két tetszés szerinti tantárgyra.Az emelt érettségi(k)nek nagyon jól kell sikerülniük. Menni fog!
2009. szept. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 2-es 3-as tanuló voltam, és 12. év elején döntöttem el, hogy márpedig pszichológiát fogok tanulni.

Az érettségim kitűnő lett, jövőre felvételizek, mert a töri "szar" lett, azt megismétlem, illetve gyúrok két nyelvvizsgára.

De azért elkezdtem pszichológiát is tanulni (csak még nem egyetemen), hogy legyen majd valami alapom.

Szóval szurkoljunk egymásnak :) Hajrá!

2009. szept. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
akkor nem én vagyok az egyetlen aki későn dönti el h mi az álma :D remélem h sikerül neked.... szurkolok sok sikert majd tudasd velem h h ment:)
2009. szept. 13. 09:10
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem vagy elkésve semmivel.. A pontokba a 11. év végi és a 12. félévi jegyek, ill. az érettségi számít. Szóval, időben találtad ki, de akkor nagyon rá kell kapcsolnod. Magas a pszichológia ponthatár, és rengetegen is jelentkeznek. Van esélyed, ha jók a jegyeid, az érettségid és van még pár + pontod nyelvvizsgával vagy emelt érettségivel. Szóval, érettségi bankettig csak tanulni, tanulni, tanulni... :)

2009. szept. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nos... egy nyelvvizsga és egy jól sikerült emelt szintű érettségi, ezzel megszerzed a maximálisan adható plusz pontszámot Tanulj rendesen a kötelező 5 tantárgyra, ha szín 5-ös leszel ezekből, és az érettségi is jól sikerül, akkor elmondhatod hogy mindent megtettél érte. A pszichológia szak nagyon népszerű manapság, ezért nagyon nehéz a bekerülés, magasak a pontszámok. Érdemes már most átnézni ezeket, illetve a felvi honlapján megnézni melyik iskolába mik a feltételek, és milyen pontszámmal lehet bekerülni, ezek alapján választani majd később, hogy hova is van nagyobb esélyed bekerülni. Egyik barátnőm is oda szeretne jelentkezni, idén vagyunk végzősök, de ő még tavaly is éppen hogy csak elérte a hármas szintet. Nem tudom hogy gondolja, de hát mivel barátnőm, mást nem tehetek, mint hogy támogatom az ötletét... (nem olyan aki elfogad hasznos tanácsot) Jó hogy te legalább belátod, hogy nem elég ellébecolni ezt a pár évet, ha beakarsz kerülni egyetemre. Ami fontos, hogy nyelvvizsga nélkül ma már szinte sehova nem vesznek fel, kell a plusz pont sajna mindenhova :S Idén még van időd, iratkozz be nyelviskolába ha megtehetitek anyagilag, ha nem, akkor kérj meg egy jó angolos társadat hogy segítsen neked felkészülni.
2009. szept. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!