Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak hatékonyan...

Hogyan tanuljak hatékonyan minél többet, anélkül hogy pár perc alatt megunjam az egészet?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy soha nem szerettem tanulni, bármennyire is próbáltam. Sikerült leérettségizni, és most főiskolára iratkoztam, és úgy érzem, hogy itt az ideje komolyan venni a tanulást. De azt hiszem nem fog sikerülni... Akárhányszor leülök tanulni, nem kell egy fél óra és marhára megunom. A lábam már mozog az asztal alatt, elfogy a türelmem, és ideges leszek... Hogyan tanulhatnék hatékonyan? És a lényeg az lenne, hogy ne legyen annyira unalmas... Mert nem hiszem, hogy órákat ülni a fenekeden felemelő érzés...
2009. szept. 3. 08:53
 1/2 anonim ***** válasza:
94%

Először is kell, hogy érdekeljen az anyag, amit tanulsz. El kell olvasni, fel kell osztani úgy, hogy vissza is tudd mondani, ha kérdezik. Mint a kötésminta (bocsi a hülye hasonlatért) első sor nélkül nincs második stb. Az információt kötni kell valamihez, hogy legyen egy kulcs, amivel előhívod a memóriádból és a fél óra tényleg kevés.

Sportolj előtte egy órát és utána ülj le tanulni, akkor jobban is fog az agy.

Sok sikert.

2010. jan. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a stressz segit, valahogy felpörget, ha mindent az utolsó pillanatra hagyok, könnyebben és több ideig megragad az anyag. (De babonából a párnám alatt van este a füzet.)


Egyébként függ attól is,hogy mit tanulsz. Mi középsuli utolsó két évében tanulócsoportokat csináltunk. Mindig az magyarázott, aki a legjobban tudta a tantárgyat.


Mateknál nyilván sok gyakorlás segit, törinél én filmeket is szoktam ajánlani (de nem csak filmeket, mert nagyon sok a gagyi!!!)...


Fontos,hogy tudj jegyzetelni, ki tud szűrni a lényeget. Olvasd el az anyagot, jegyzeteld ki vázlatosan. Olvasd el még egyszer az anyagot, olvasd el a jegyzetet próbáld kiegésziteni, mintegy feleletként. Vagy csinálj magadnak próba dolgozatot. Valakinek az segit, ha mindent ezerszer kijegyzetel, leír.


Általános iskolában művtörire kártyás módszerem volt. Minden kártyára felirtam egy korszakot, a hátoldalára a stilus jellemzőit...


Ja és még egy. Szövegkiemelő. Minden témát más szinnel emelj ki és hátha az megragad,hogy itt és itt ezt olvastam és sárga volt tehát ehhez és ehhez a tananyaghoz tartozik...


Több sajnos nem jut eszembe. :(

Hajrá!

2010. jan. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!