Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy merjem elmondani neki?...

BigBoy012 kérdése:

Hogy merjem elmondani neki? többi lent.

Figyelt kérdés
7.osztályos vagyok és nemrég anyám megtudta a rosszjegyeimet (8db 1-es nem vagyok rá büszke). Mikor megtudta nagyon kiabált velem, több pofont is adott fenyegetett. Ma feleltem fizikából, és tudtam is egy közepesre de a tanár 1-est adott, helyrementem és valamire visszaszóltam és beírt még egy eggyest. Hogy merjem elmondani anyámnak hogy kaptam 2db 1-est fizikából? félek tőle.

2013. jan. 25. 20:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mond el neki így, ahogy történt. Aztán majd a fizika tanárt pofozgassa az a nagyeszű, idegbeteg anyád.
2013. jan. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hm...én a helyedben agyon tanulnám magam fizikából (hogy ne hármasra tudd, hanem jelesre!), odaállnék a tanár elé és mondanám neki, hogy javítani akarok. Feleltessen, vagy bármi, adjon plusz házit, szorgalmit, mert javítani akarsz. Ha látja rajtad az erőfeszítést, hogy tényleg akarok, akkor enged javítani. Ha meg nem, akkor nem magyarázz neki vissza, légy aktív órán, jelentkezz amennyit csak lehet, hogy bebizonyítsd, hogy tényleg akarsz javítani.


ui.: Anyukádnak is kéne egy 1-est adni gyereknevelésből (de ez már egyéni vélemény, nem a kérdés része).

2013. jan. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Szerintem tanuld magad agyon, 5ösre, de ne állj oda elé hogy felelni akarsz, mert ha köcsög, akkor azért sem engedi. Hagy higgye csak hogy nem tudsz semmit, és ha megint kiakar veled cseszni akkor tátva marad a szája.
2013. jan. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Akármilyen meglepő a tanárok nem azért adnak egyest, hogy a gyerekekkel kiszúrjanak, hanem mert így ítélik meg a teljesítményt. Ha látja rajtad, hogy igyekszel, értékelni fogja. Tanuld meg jól az anyagot, mondd neki, hogy szeretnéd kijavítani a múltkori feleletedet, és kész. Az általános iskolai fizika nem nehéz. Anyukádnak pedig majd mondd meg, ha kijavítottad. "Anya, kaptam két egyest fizikára, de kijavítottam." Így.
2013. jan. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) én inkább a tanárra haragszom mint az anyámra, 8. év végén lezárás után, úgy megszopatom hogy csak sírni fog mint egy rossz ribanc.
2013. jan. 25. 20:22
 6/12 anonim ***** válasza:

"Akármilyen meglepő a tanárok nem azért adnak egyest, hogy a gyerekekkel kiszúrjanak, hanem mert így ítélik meg a teljesítményt."


- Ez hogy valósult meg abban, hogy egy visszaszólásra is egyest adott?

2013. jan. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez kérlek szépen úgy valósult meg hogy a tanárom belebolondult abba hogy szerinte a "mai fiatalság" egy semmirevaló népség!
2013. jan. 25. 20:29
 8/12 anonim ***** válasza:

Az a gáz, hogy be kell "hódolnod" neki, mert ő van fölénybe, akármilyen beszólást nyomsz el előtte. Mert ő megtud buktatni.

Ez az egyetemen sincs másként és itt tényleg van olyan tanár, aki szereti szívatni a hallgatókat. És itt csak kussolni tudsz nagyba, mert ha lázadsz, akkor marhára megszívhatod.

2013. jan. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én hamarabb tudom meg sokszor a jegyeket minthogy azt a gyermekeim elmondanák :) E-napló :) Igaz, nem szólok, megvárom míg elmondják.
2013. jan. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
20:27: Nézd csak meg a kisfiú stílusát, és rá fogsz jönni. A tanárnak egyszerűen nincs más eszköz a kezében a nevelésre, csak az, hogy osztályzatokat ad. Hát ezt próbálja jól használni. Valószínűleg ez nem a fiú első visszaszólása volt, és betelt a tanárnál a pohár, de mivel tarkón nem verheti, ezért beírt neki órai munkára egy egyest. Egyébként ahogy nézem teljesen jogosan. Ennek a gyereknek is csak jogai vannak, kötelességei nem. Egy hetedikes gyerek kb 13 éves, és ilyeneket ír, hogy "úgy megszopatom hogy csak sírni fog mint egy rossz ribanc." és ti komolyan képesek vagytok őt védeni? Ha tanár lennék és ilyen stílusban beszélne velem egy diák, hát oda-vissza kéne tudnia fejből az anyagot, mint a kisangyal, mert egy ember jóindulatát csak az érdemli meg, aki képes normális ember módjára viselkedni.. Persze majd a 13-14 évesek hada jól lepontoz, de ez az igazság. Üljetek le a feneketekre, tanuljátok meg az egész anyagot, ne hármasra hanem ötösre, figyeljetek órán és viselkedjetek tisztelettudóan, és akkor majd a tanár is ötöst fog adni és mosolyogni fog hozzá.
2013. jan. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!