Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 8. osztályos magyar felvételi...

8. osztályos magyar felvételi fogalmazás része?

Figyelt kérdés
A megoldó kulcsokban mindig írják hogy nem lehet semmit mondó, közhelyes. Ez mégis mit takar? Hogyan lehet kiküszöbölni, hogy az legyen? Egyáltalán hogyan írjak érdekes fogalmazást. (Elég idióta magyar tanárom van, és nem az alapformákat is az interneten néztem meg xD szóval nem teljesen az én hibám :D 8év alatt kb. 2x kellett fogalmazást írni, még alsóban)
2013. jan. 16. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Attól függ ,hogy milyen fogalmazást akarsz írni.

elbeszélés:-időrendben írd le az eseményeket

-a cím egyen érdekes ,figyelemfelkeltő és rövid

-Az egész a címről szóljon

-a bevezetéssel utalj a fogalmazás történetére

-kerüld a szóismétlést

-ne ismételd többet ugyan azt a témát

-minden mondattal vidd előre az események menetét

-befejezést ne felejtsd el


jellemzés: -írd le ,hogy miért választottad azt ,akit

-tárgyalásban írd le a külső,belső tulajdonságokat

-először a külső jellemzőket

-használj jelzőket,legyél költői

-egy tulajdonságot csak egyszer mutass be

-ne sorold fel a tulajdonságokat (pl:kék szemű,magas stb..)

-saját véleményed legyen a befejezés


leírás: -bev.:itt még nem kezded el a leírást

-tárgy.:itt mutasd be a tárgyat vagy a tájat

-használj hasonlatokat (pl: olyan fekete ,mint..)

-nagyobb részletekkel kezdj ,utána a kicsikkel folytasd

-ne csak a cím legyen érdekes


Hirtelen ennyi jutott eszembe, ebben benne van a válasz a kérdésedre,legalábbis remélem.

Ha valami nem tiszta ,akkor kérdezz:)

Sok szerencsét a felvételihez :)

14/F

2013. jan. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
én is köszönöm, ez hasznos. Nekem az a bajom, ha elkezdek írni, nem igazán elég 12 mondat. Általában olyan 30-32 mondatosak a fogalmazásaim. Ez baj?
2013. jan. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok

Azért a 30-32 mondat felvételire sok,viszont inkább több legyen egy-kettővel mint kevesebb,viszont arra is ügyeljetek ,hogy annyit írjatok,amennyi ki van jelölve.

Margót szintén ne lépjétek túl. :)

És azt elfelejtettem,hogy olvashatóan és helyesen kell írni,mert ha olvashatatlan akkor nem tudják elolvasni ,áthúzzák és kész. Ha meg sok hibád van nem kapsz pontot.

Nem kell amúgy a fogalmazástól tartani,nem olyan nehéz az, csak oda kell rá figyelni :)

14/F

2013. jan. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Jedwardlove ***** válasza:

a fogalmazásnál meg lesz adva a téma (valószínűleg) figyelj a hármas tagolásra,és az ötletességre,eredetiségre.Én is most fogom írni,sok sikert nektek :) hova jelentkeztek?

14/L

2013. jan. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hú, köszi ez hasznos volt
2013. jan. 17. 20:12
 6/6 anonim ***** válasza:
A külalakra nagyon figyelj, arra is külön pont jár. Abszolút nem írok csúnyán, de az amúgy teljesen hibátlan fogalmazásomnál (még csak egy helyesírási hibám sem volt) képes volt a javító tanár a külalakra levonni. És ez a drágalátos tanár most az osztályfőnököm :P
2013. jan. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!