Fogalmazáshoz ötletek?

Figyelt kérdés

A feladat:

"Győzd meg a barátodat vagy barátnődet három érvvel, hogy érdemes elolvasnia az általad ajánlott könyvet!"

Fogalmazás címe:

"Nekem tetszett, olvasd el Te is!"

Ez egy felvételi feladat és magyar előkészítőre ez a házi... Kellenének ötletek, hogy mi legyen az a 3 érv és, hogy írjak-e bele könyvcímet ..

Előre is köszi a válaszokat!



2012. dec. 20. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:

1) tanulságos történet, pl. emberi értékekről szól vagy hasonló

2) tartalmasabb időtöltés, mint tévézni vagy gépezni

3) odaadod kölcsönbe, így megvennie sem kell

2012. dec. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tetris ***** válasza:
80%

Ez a könyv tiltólistán van, nem kapható sehol. Embereket öltek halomra miatta. Csak a KIVÁLASZTOTT és KIVÉTELES emberek olvashatják el.

E könyvnek elolvasásához teljes nyugalom, és tökéletes állapotban lévő idegrendszer kell.

2012. dec. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, ismerem a feladatot, egy évvel ezelőttről.

Valakinek ajánlottam is egy könyvet itt, persze lehet, nem Te voltál. Egy kisebb terjedelmű, kb. 100 oldalas könyv, Móra Ferenc A rab ember fiai c. regénye, ifjúsági, történelmi regény.

Természetesen kell a könyv címét, íróját is beleírni a fogalmazásba, ha valakinek szeretnéd felhívni a figyelmét e mű elolvasására.

Három érv, amiért ajánlod neki ezt a könyvet, fülszövegnek is szokták ezt nevezni, amikor kihajtod a könyvet, a borítón, belül szokott lenni az ajánlás, innen a neve.

Vagy a könyv hátulsó oldalán írja le valaki, miért érdemes elolvasni.

Szóval a 3 érv:

1. A középkorban, a török időkben játszódik a cselekmény, Erdélyben, a fejedelem udvarában, majd még más, nagyon romantikus vidékeken is./pl. egy úszószigeten/

2. Egy testvérpárról szól, akik igazságtalanul bebörtönzött édesapjuk kiszabadításáért mindent megtesznek.

3. Nagyon izgalmas, fordulatos, olvasmányos történet, szinte le sem lehet tenni, a mi /a Ti/ korosztályunkba tartozó gyerekekről szól.

És szerintem, nyugodtan leírhatod a regény rövid tartalmát amit ajánlani szeretnél, én az említett könyvet példának írtam, ha nem jut hirtelen eszedbe semmi.

További érvek: Hidd el, nagyon jól fogsz szórakozni !

Lehet, hogy az iskolában, a tanulmányaid során is hasznát veszed, ha elolvasod.

Megismersz egy olyan történelmi kort, amelyről még keveset hallottál, olvastál.

A történet tanulságokkal szolgál a mai kor emberének is.

Nagyjából ezekre gondoltam.

2012. dec. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!