Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történhet ebben az esetben?

Mi történhet ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Elsőéves hallgató vagyok az egyetemen, költségtérítéses képzésben. Szeptemberben felvettem a tárgyaimat, befizettem a tandíjat ill. be is jártam elég rendszeresen, viszont októbertől egy igen súlyos probléma miatt, amit nem szivesen részleteznék (de szerintem ez nem befolyásolja a válaszadást) nem tudtam bejárni az előadásokra. Most tudtam eljutni odáig, hogy elkezdtem tanulgatni a vizsgákra, viszont elég elveszettnek érzem magam.. A kérdésem az lenne, hogy ha legrosszabb esetben egyik tárgyam sem sikerülne most 1. félévben, kirúghatnak az egyetemről?
2013. jan. 13. 17:26
 1/5 reptoid ***** válasza:

Ez az egyetem saját belső rendjétől, az úgynevezett tanulmányi és vizsgaszabályzattól függ. Minden egyetemen más, de általánosságban csak a második félév végén szoktak szűréseket tenni.

Azért is jó volna ha elolvasnád a tvsz-t, mert abban benne van, hogy milyen feltételekkel kérhetnél pl utólagos passziváltatást. Betegség vagy más ilyen jellegű dolog miatt szokták engedélyezni. Azért lenne ez pl jó neked, mert sokszor meg van szabva, hogy hányszor vehetsz fel egy tárgyat, hányszor vizsgázhatsz belőle stb. Semmisnek venni egy félévet ilyen szempontból jobb, mint egy csomó bukott tárggyal menni tovább.

2013. jan. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azt hittem, már nem is kapok :) Az utólagos passziváltatásról már olvastam, viszont ahogy befizettem a tandíjat is.. ez nem tudom mennyire lenne lehetséges. 2. félévben megpróbálnék annyi kreditet szerezni, amennyit csak tudok, viszont félek, hogy eleve el sem kezdhetem a félévemet.
2013. jan. 13. 20:17
 3/5 A kérdező kommentje:
Na.. végigböngésztem a tvsz-t, de konkrétan erre semmit sem találtam. Reménykedem a legjobbakban:/
2013. jan. 13. 20:41
 4/5 reptoid ***** válasza:

Mindenképp nézd meg, milyen tárgyalat tudsz felvenni.

Első körben az ideiekből minél többet, ha indulnak.

Utána olyas második féléveseket, ami nem épül semmire, végül pedig több későbbi féléves tárgyat (általában kötelezően választhatók), amik megint nem épülnek semmire. Szokott lenni jó pár így szétdobálva a félévekre, a következő félévi "üresjáratodban" csinálj minél többet belőlük. Persze, ha van rá lehetőséged. Nekem pl egy második féléves tárgyam sem épült első félévesre, majd csak másodévtől jöttek ilyen tárgyak.

2013. jan. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utánanéztem, és szerencsére sok 1. féléves tárgyamat fel tudom venni 2. félévben is. Ill. olvastam sok mindent, de az konkrétan nem volt leírva sehol, hogy ha rosszabb esetben egyetlen vizsgám sem lesz meg, az mivel jár. De köszönöm a segítséget! :)
2013. jan. 13. 23:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!