Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem zavar egyeseket,...

Miért nem zavar egyeseket, hogy képzik a sok diplomás munkanélkülit?

Figyelt kérdés

Fel tudnék sorolni én is egy csomó kamuszakot, amelyekből egy helyen egy 40 fős képzés is elég lenne, sőt... Ehelyett indítják 10-15 helyen 100 fővel... :/


Ezellen igazán tehetne a kormány, ha már tesz.


2012. dec. 18. 20:29
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

"És téged miért zavar, hogyha valaki nem talál munkát diploma után? Te nem fogsz fizetést kapni? A te megélhetésed lesz nehezebb?"


Igen és igen.

Mert léteznek ezek a k***a, hangzatos nevű, semmit se adó szakocskák...

2012. dec. 18. 22:52
 22/26 anonim ***** válasza:
54%

Aranyos gondolatmeneted van :) Nyilván a Föld azért forog úgy ahogy forog, és mindenki azért cselekszik úgy ahogy hogy NEKED jó legyen.


Lehetőséged van tanulni, még az is lehet az állam garantálta számodra, ne a kamuszakocskákon legyél kiakadva meg ne bűnbakokat keressél, őrülj hogy van rá lehetőséged mert sokaknak nincs. Aztán ahogy mondtam ez csak egy lehetőség, ugyanúgy ellehet menni szartlapátolni, attól még "senki" vagy hogy éppen van egy diplomád. Követelni azt tudsz látom, inkább azon agyalj hogy mi olyan kiemelkedőt nyújtottál ami miatt úgy érzed igazságtalan Veled az élet.

2012. dec. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Gratulálok!!

Nagyon kedves vagy és bajnok vagy a félreértésekben.


Az államnak sz*r, hogy ilyen szakokat támogat, amelyekből kikerülve szépen kitörölhetjük a diplománkkal, majd akár a Dunába is vethetjük.

Az államnak is érdeke lenne, hogy megvédjen minket, bizakodó, sok esetben naiv fiatalokat attól, hogy kiválasszunk egy olyan szakot, amivel semmi jövőnk nem lesz.

3-3,5 évet elpocsékolunk, addig támogat az állam, nem fizetünk adót. Aztán mikor megkapjuk a semmit se érő izét, akkor kaphatjuk majd a munkanélkülit.



Ja, és nem hibáztatom magam amiatt, hogy kamuszakra jöttem. Úgy érzem, nem egy 18-20 éves felelőssége ezt eldönteni...



Mellesleg örültem, hogy meghallgathattam a másik oldalt is, mely szerint nincs kamuszak, minden egyetemi diploma keresett és megélhetést ígér.

Csak épp érvelni nem tudtok...

Mi, akik előtt nincs rózsaszín köd, legalább tudunk érvelni, mert van mögöttünk sok tény, amik mellett lehet...

2012. dec. 19. 16:12
 24/26 anonim ***** válasza:
78%

"De a többszázezer munkanélküli mellett biztos hihető, hogy 12% a szakmunkás, 3% a diplomás embereknek."


Ja, hát te NYILVÁN jobban tudod, mint a Központi Statisztikai Hivatal, hiszen magánemberként legalább 7 személyt ismersz, akik alátámasztják a gondolatmeneted, míg a KSH csak ilyen prosztó dolgokkal foglalkozik, mint adatgyűjtés- és feldolgozás több tízezres reprezentatív minták alapján :DD


Ne haragudj, de idiótákkal nem áll szándékomban vitatkozni.

2012. dec. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Kit érdekelnek a KSH szerinti alacsony %-ok?

Mennyi a pályaelhagyók aránya, illetve akik szakmájukban dolgoznak, mennyi idő alatt tudtak úgy elhelyezkedni?

Na, ez már érdekesebb...

A pályaelhagyók+munkanélküliek aránya már rögtön nagyobb lenne.

2013. febr. 2. 17:23
 26/26 A kérdező kommentje:

Visszaolvastam itt a válaszokat, és egy épkézláb érv sem hangzott el.

Az elmúlt években megsokszorozódott a felsőoktatási intézmények száma, új szakok keletkeztek, és a szakok egy része 10-20 intézményben fut.

A gyengébb szakok futnak általában a legtöbb helyen, amikhez nem kell az iskola részéről nagy felkészültség és különleges professzorok.

Nagyon sok az olyan szak, amit ha elvégzel, rájössz, hogy sok dologról tanultál, de úgy igazán semmihez sem értesz.

Nagyon sok az olyan szak is, ami után 2-3 évig is próbálhatsz szakmában elhelyezkedni, nem fog sikerülni, csak 1-5%-nak.

Ezek a tények. Járjatok utána, olvassatok utána! Van vagy 20 szak, aminek a neve minden fórumon, cikkben felmerül, mint piacképtelen szak. Van olyan is, amiről még a felvi.hu szakok karrierlehetőségeinél is negatívan nyilatkoztak már évekkel ezelőtt, azóta csak folytatódott a túlképzés.

Lehet, hogy közhelyek ezek. De azért, mert ezek olyan igazságok, amiket mindenki tud és ezért mondogat.

De könyörgöm, ne védjetek olyan szakokat, amikről még a saját tanáraik se tudnak jót mondani!!!

2013. febr. 2. 20:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!