Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem zavar egyeseket,...

Miért nem zavar egyeseket, hogy képzik a sok diplomás munkanélkülit?

Figyelt kérdés

Fel tudnék sorolni én is egy csomó kamuszakot, amelyekből egy helyen egy 40 fős képzés is elég lenne, sőt... Ehelyett indítják 10-15 helyen 100 fővel... :/


Ezellen igazán tehetne a kormány, ha már tesz.


2012. dec. 18. 20:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%

"Fel tudnék sorolni én is egy csomó kamuszakot,"


- És hány diplomás munkanélküli ismerőst tudsz felsorolni?

2012. dec. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Tudok felsorolni, ne aggódj...

De nem a kamuszakokról. Azokról NINCS ismerősöm, viszont mindenki tudja, hogy kamuk.

2012. dec. 18. 20:46
 3/26 anonim ***** válasza:
69%

Na, akkor mesélj kicsit bővebben: miért is végezték el, mennyi ideje diplomáztak le?

Illetve van-e munkanélküli ismerősöd, aki nem ilyen diplomát szerzett?

2012. dec. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
62%

Ja, most olvasom, hogy KAMU (csupa nagybetűvel) szakról nicns ismerősöd. Akkor csak a szád jár, és közhelyeket hajtogatsz.

Érdekes, az nem bántja a szemed, hogy nem kamuszakos munaknélküli diplomás ismerősöd van, de akkor is a kamu szakokkal van baj, mert sok diplomás munkanélküli.

2012. dec. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Miről beszélsz itt?


Őszintén meg tudnád mondani, hogy hány turizmus-vendéglátásos; szabad bölcsész; andragógus; környezettudós, műmenedzser vagy környezetmérnök kell Magyarországra?

2012. dec. 18. 20:58
 6/26 anonim ***** válasza:
40%

Bocs, de meg utdnád mondani, mégis milyen az, aki turizmus-vendéglátásos, szabad bölcsész, andragógus, környezettudós (?), műmenedzser(???)

Illetve milyen ismereteid vannak a környezetmérnökökről?

2012. dec. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Reménytelen... :D


Nem tudom, hogy hívják, aki andragógiát tanul. Meg aki turizmust. Megjegyzem, tudom, hogy nagy szükség van rájuk, de szerintem aránytalanul sok ember megy annak. Na, ott van ismerősöm pár. Bár nem végzettek, még tanulnak.


Műszaki menedzsert rövidítettem.

2012. dec. 18. 21:08
 8/26 anonim ***** válasza:
9%

Látod, nem is tudod, mit dolgozik az, aki andragógiát tanul. Akkor mégis hogy állíthatod, hogy nincs rájuk szükség?

Az ismerőseidet pedig nyugodtan megkérdezheted, milyen céljuk van a továbbiakban. Akit én ismerek andragógiáról, volna már munkája, de inkább továbbtanul, hogy még jobb munkája legyen.

Azt tudod, hogy egy műszaki menedzser végzettségű mit csinál? Én tudom, mert a bátyám azt végezte, de kíváncsi vagyok, Te mit gondolsz.

2012. dec. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Szerencsés ismerőseid vannak...


De ha igaz amit írsz, akkor szárnyal a gazdaság, nincs munkanélküliség... Nem dolgoznak a péknél, a KFC-nél, a Tescoáben diplomások....

Akkor nem is értem miért hazudik itt is, máshol is mindenki.

2012. dec. 18. 21:14
 10/26 anonim ***** válasza:
62%

"De ha igaz amit írsz, akkor szárnyal a gazdaság, nincs munkanélküliség... Nem dolgoznak a péknél, a KFC-nél, a Tescoáben diplomások....

Akkor nem is értem miért hazudik itt is, máshol is mindenki."


- Pár hete kiírtam kérdésnek, hogy a mekiben dolgozó ismerősök hol dolgoznak. Összesen két válasz jött, de senki nem említett "büfészakot". Ellenben valaki megjegyezte, hogy a közhiedelemmel ellentétben nem diplomások dolgoznak ilyen helyeken, legfeljebb egyetem alatt.


És sehol sem állítottam, hogy szárnyalna a gazdaság. Csupán felhívtam a figyelmedet rá, hogy egy közhelyt hajtogatsz. Tucatnyi embert ismerek, aki bölcsészkart végzett, de egyik sem munkanélküli, sőt, egészen szép munkát csinálnak. És van köztük filozófia szakos is.


CSak azt kellene megérteni, hogy pl. aki szabad bölcsészetet végez, annak nem azt kell keresnie diploma után, hol keresnek éppen szabad bölcsészt. Ha van nyelvtudásod, el tudod adni magad, vannak egyéb készségeid, nem kell mérnöknek lenned, hogy érvényesülj.

2012. dec. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!