Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem zavar egyeseket,...

Miért nem zavar egyeseket, hogy képzik a sok diplomás munkanélkülit?

Figyelt kérdés

Fel tudnék sorolni én is egy csomó kamuszakot, amelyekből egy helyen egy 40 fős képzés is elég lenne, sőt... Ehelyett indítják 10-15 helyen 100 fővel... :/


Ezellen igazán tehetne a kormány, ha már tesz.


2012. dec. 18. 20:29
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Az andragógia szakleírását elolvastam, miután semmi jót nem hallottam róla, csak rosszat... Kíváncsi voltam, egyáltalán mi az. És a leírás alapján valóban olyannak tűnt, hogy az illetők mindenről hallanak, de mindről csak szőr mentén...



Környezetmérnökökről is vannak információim, 8 általánossal végezhető irodai munka iratmegsemmisítő mellett, a másik hajnalban kenyeret ad el, a harmadik szintén 8 általánossal végezhető robotmelót kapott az állatkertben, majd elbocsátották. Egy nemrég kérdezte itt, hogy hogyan induljon külföldre...



Turizmusra visszatérve... Több volt általános iskolás osztálytársam, évfolyamtársam, egyéb volt iskolatársam...

Hány szálloda van? Meg hány egyéb hely ahova kellenek?

Mert nyilván kellenek, de...

2012. dec. 18. 21:24
 12/26 anonim ***** válasza:
65%

Megsúgjam, hány százalék a KSH szerint az egyetemi végzettséggel rendelkező munkanélküliek aránya? 3%

Megsúgjam azt is, hány százalék a KSH szerint a szakmunkás-végzettségűek közt a munkanélküliek aránya? 12%


Tehát a négyszerese. Ennyit arról, hogy "túl sok diplomásunk" és "túl sok kamuszakunk" van. Nyilván szabad bölcsész diplomával nehezebb elhelyezkedni, mint villamosmérnöki diplomával, és egyértelműen van különbség, de a fenti számok engem meggyőztek. Ne hallgassatok mesékre, mindig járjatok utána, mennyire igaz az, amit az "utcán" hallotok.

2012. dec. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Jó, most hirtelen sokat tudsz néhány szakleírás alapján, de csak ugyanazt hajtogatod. Jöhetsz a turizmussal, és persze felesleges olyan sok, de általában ez alapján több szakról általánosítani nem lehez.

Viszont statisztikai tény: diplomával könnyebb elhelyezkedni. Átlagban több a fizetésük, így többet is adóznak. Nekem van KAMU szakott végzett ismerősöm jó munkával, neked nincs KAMU szakott végzett munkanélküli ismerősöd. Erről ennyit. Közhelyek, hallott dolgokat én is le tudok írni bármikor. Sőt, ki is tudok találni. De alegtöbbet azzal tanul az ember, ha nem hisz el mindent.


Én ezzel befejeztem.

2012. dec. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Te tudod...


A baráti köröm zöme egyetemi hallgató.

Az Ősök ismerősi körének zöme nyugdíjas, még az átkosban szereztek végzettséget és munkahelyet.


Ja, eszembe jutott. Régi sulimban egyik tanár gyereke munkanélküli környezetmérnök. Így már jobb? :D



A 12%-ot nem hiszem el... Ősöm évekig munkanélküli volt. OKJ-kkal, szakmunkásikkal. Most nem arról van szó, hogy Ő mit rontott el. Arról van szó, hogy mikor bement egy állásinterjúra, 50-100-an is pályázhattak 1-2, de max 6-7 pozícióra. Ennyit a 12%-ról.


De a többszázezer munkanélküli mellett biztos hihető, hogy 12% a szakmunkás, 3% a diplomás embereknek.


Tanárok, kommunikáció szakosok, informatikusok (lassan már ők se!!) nem tudnak elhelyezkedni, de építészmérnökök se.

MA-t végző informatikus-könyvtáros ismerősöm meséli, hogy gőze sincs, mit kezd majd magával.. Kimegy külföldre a hallgatói szerződés dacára vagy valami, de itt nem lesz munkája.

Pedig ezek tudtommal "létjogosult" szakok....

2012. dec. 18. 21:39
 15/26 anonim ***** válasza:

Mi bajod van? Így is eléggé ellehetetlenítik, hogy az ember azt tanuljon, amit szeretne vagy ami érdekli... Ettől jobban ne szankcionáljanak már semmit.

De látom, te sem érted konkrétan, hogy mit beszélsz, csak hajtogatod amit hallasz a környezetedben.

És téged miért zavar, hogyha valaki nem talál munkát diploma után? Te nem fogsz fizetést kapni? A te megélhetésed lesz nehezebb? NEM. Akkor meg?

Az az igazság, hogy a szabad bölcsészeten tanulók egy olyan szférában fognak elhelyezkedni, amire az átlagembereknek nagyon kevés százalékának van belátása, szóval igazából nem hibáztatlak, hogy nincs önálló véleményed. :-)

2012. dec. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Azért az elég nevetséges, hogy a KSH-nak (tudod mi az egyáltalán? Persze úgy, hogy nem nézed meg a gugliban?) nem hiszel, de a te kis magánfelmérésed eredményét meg k.vára ténynek veszed.

Gáz.

2012. dec. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Akkor őket nem bántom.


Igazából az zavar, hogy én is rosszul választottam - mint sok más ember sok más szakon.

Közben nálunk gyakorlati helyet se találnak a felsőbbévesek, ami szerintem igen durva.



Látható, hogy nem kell annyi szakember bizonyos szakokról, amennyit képeznek... Vannak szakok amik kb mindenhol indulnak.


Sok helyen a tanárok vallják be, hogy azért indult adott szak, hogy a tanároknak legyen kiket tanítaniuk.

Ezt nekünk is bevallotta egy befolyásos tanár, de máshol se tagadják.



És bizonyos szakokról - megintcsak sok ilyen van, párat felsoroltam - nem lehet jókat hallani.

2012. dec. 18. 21:55
 18/26 anonim ***** válasza:
Szerintem aki csak brét megy rázni egy bizonyos szakra (pl egy említett szabad bölcsészetre, ami az emberek 90 %-a szerint büfészak...), előbb - utóbb úgyis kiesik, bukdácsol, úgyhogy a felvetteknek szerintem kb. a fele vagy még kevesebb része kap tényleg megbízható szaktudást.
2012. dec. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Központi Statisztikai Hivatal. :D
2012. dec. 18. 22:04
 20/26 A kérdező kommentje:

Azt, hogy könnyű lenne, nem állítottam.

Meg pl. a turizmusra se állítottam, biztos ők is szenvednek kartól függően bizonyos tárgyakkal.

2012. dec. 18. 22:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!