Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2013 önköltséges tanulás?

2013 önköltséges tanulás?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudok a mostani változtatásokról sokat, szinte egyedül vagyok a környezetemben a tovább tanulással. Valaki esetleg tudna segíteni egy bővebb infóval a költségtérítéses témáról? Mit is jelent ha valaki részösztöndíjasként tanul? Hallgatói szerződés? Diákhitel? mi mivel fonódik össze?

(akár linket is elfogadnék, de eddig nem találtam olyan ami választ adna)



2012. dec. 12. 20:04
 1/3 A kérdező kommentje:
esetleges hibákért bocsi :)
2012. dec. 12. 20:06
 2/3 anonim ***** válasza:
Jelenlegi állás szerint 10 ezer valamennyi államilag támogatott hely lesz a felsőoktatásba 2013-től. Azaz,csak azok tanulhatnak állami ösztöndíjas képzésben,akik tényleg rohadt jól tanulnak/tanultak. Részösztöndíjas keretszámot nem tudok, de azt azt jelent, hogy a képzés X részét átvállalja az állam, a fennmaradó részt pedig neked kell kifizetned. Hallgatói szerződés 2013-ban? Na az jó kérdés, remélem eredményes lesz a demonstráció (bár ahoz szét kéne verni fél Pestet mint 2006-ben, hogy legyen valami foganatja). Diákhitelt meg ne vegyél fel, mert Orbán apánk nem teremt annyi munkahelyet, hogy vissza is tudd fizetni azt.
2012. dec. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Válaszoló! Segíts már ki Engem is légyszives,kb ott tartok ahol a Kérdező.

Most Nekem eddig,ami pletykákat hallottam erről az egészről,pont úgy jött le,hogy valami jó irányba változtattak a dolgokon ez igaz? Milyen ponthatárokat hoztak nyilvánosságra??? Ezt nem értem. Most több esélyem lett bekerülni államira vagy kevesebb?

Köszi!

2013. jan. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!