Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőoktatás. Költségtérítéses...

Felsőoktatás. Költségtérítéses/önköltséges (? )

Figyelt kérdés

Jelentkezni fogok idén költségtérítésesre,mert sajnos nincsen annyi pontom,hogy az államira bekerülhetnék.Viszont azt szeretném kérdezni,hogy ugye én most az első félévet "írom alá" ,ha nagyon jól tanulok utána akkor van rá esélyem,hogy átvegyenek államira? Vagy mennyire kell hozzá jól teljesítenem?

előre is köszönöm!!


2012. dec. 11. 11:42
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi,ha hülyén fogalmaztam volna ,szóval arra vagyok kíváncsi,hogy hogy megy ez az egész?:)
2012. dec. 11. 11:43
 2/4 anonim ***** válasza:

Átvétel év végén van, májusban. Az első 2 félévet mindenképp ki kell fizetned.


Illetve csak azokra az állami helyekre vesznek át, amennyit biztosítottak abban az évben. Tehát hiába tanulsz akármilyen jól, ha nem szabadul fel állami hely, akkor nem biztosítanak plusz helyet.


A másik gond, hogy most fogadták el a keretszámcsökkentést. Vagyis harmicakárhányezer helyett már csak 10500 vagy mennyi hely lesz. Tehát jó esetben csak a nonpluszultrákat veszik át, de ahhoz ki kell hullania a nonpluszultráknak, akik bejutottak állami helyre.


Én is ktg. térítésesre járok, jó eredményeim vannak, de egyáltalán nem reménykedem benne, hogy átvesznek, már az államilag támogatott felsőoktatásra is elég felesleges pályázni, 1-2 év és végleg megszűnik.

2012. dec. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

már nemhiszem hogy sikerülne ilyen. nagyon kevés az államilag támogatott.

nálunk ugy volt, hogy egész év, vagyis 2 félév kellett hozzá, és nagyon jo átlag. a két félév összes tárgya (kb 17-20) szinte mindet 5ösre kellett teljesitened, esetleg egy 4es lehetett benne. és akkor is csak annyit vettek át, ahányan kiestek az államirol (amihez azért megintcsak tudás kell).


én is ezt gondoltam mikor kezdtem anno, hogy majd jol tanulok. csak uj környezet, uj emberek, uj tanárok, uj tantárgyak. aztán örültem ha vmiből 2-essel átmentem és nem buktam.


amit ajánlhatok:

diákhitel (nekem nincs)

diákmelo ( sokat dolgozom, először nehéz összeegyeztetni, de meg lehet oldani)

Edutus főiskola - ledolgozható tandij van, azt mondják nem rossz. persze csak ha megfelel a szakodnak.

2012. dec. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat,aranyosak vagytok!:)

Most már teljesen világos.Igen ezt a csökkentést én is hallottam...:/ hát szörnyű:S

Ezek után tényleg nem hinném,hogy engem átvennének ,hogy őszinte legyek , lehet,hogy én is úgy leszek vele,hogy örülök ,ha 2-re teljesítek majd...

Azért köszönöm még 1x!

2012. dec. 11. 19:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!