Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik ki tudják maguktól rakni...

Akik ki tudják maguktól rakni a rubik kockát?

Figyelt kérdés
Azokhoz szól a kérdésem (nem tudtam milyen kategóriába kérdezzem). Erre rá kell jönni, vagy van valami algoritmusa? Mert az egy dolog, hogy a neten meg a könyvekben le van írva, hogy pl. x meg y színt ki akarod cserélni akkor mit tegyél merre forgasd, stb, de ez kb. olyan mintha egy képletbe behelyettesítek számokat és fogalmam sem lenne az egészről. Alapjában véve jó a logikám, matekból a legrosszabb jegyem 4-es, versenyekre járok, az IQ-m is átlagon felüli (ezt most nem felvágásból írom, csak összehasonlítás képen) viszont a rubik kocka kifog rajtam. Pedig térlátásom van, a térgeometriát is nagyon vágom. Főleg az zavar össze, hogy ha kirakok egy oldalt, vagy azt a szokásos keresztet, és tovább lépnék, akkor egy darabig a már kirakott rész összekeveredik. Lehet, hogy csak én bonyolítom túl a az egészet?
2012. dec. 7. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy már 30 éve nem volt a kezemben a Bűvös kocka (Akkor még így nevezték), de arra még emlékszem, hogy tényleg egy darabig összekeveredik anit addig kiraktál, de ha végig csinálod a leírt forgatásokat, akkor a végére jó lesz!
2012. dec. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lépések vannak, amiket ha megtanulsz bármikor simán ki tudod rakni a kockát. Vannak a neten oktató videók ahol jól elmagyarázzák illetve bemutatják, a googleben rákereshetsz. Én is megtanultam a könnyebb módját kirakni, így az én rekordom kb 50 mp volt, persze ez semmi ahhoz képest akik pár másodperc alatt kirakják. Egyébként hallottam egy emberről aki saját maga tanulta meg egyedül kirakni, jópár évébe beletelt mire sikerült neki.
2012. dec. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nyomtattam ki oldalakat és úgy sikerül kirakni, meg ha azokat a forgatásokat bemagolom akkor papír nélkül is megy, de én azt gondoltam van valami tipp, valami praktika, hogy saját magunktól is ki tudjuk rakni fél perc alatt.
2012. dec. 7. 19:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!