Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy gyermekkel mit lehet...

Egy gyermekkel mit lehet csinálni aki csúcs beteg?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok. 5 éve gyülemlik bennem a feszültség és még nem adtam le.

közel vagyok hozzá.

egy gyerek foylton üt ver ok nélkül és ki vagyok.

igazgatónak könyörögtem már 13x.

és 1x sem törődött velem.

elegem van.

Nem lép a tanár se a testület,akkor nincs választás mint nekem kell lépnem 1 életre szóló lépést megtennem.

Csak hogy...

van 1 bökkenő.

ha Bűnt követek el a szüleimet meg is ölhetik miattam. (pedig nem akarom megtenni)

a gyermek hozzá tartozói vagy barátai.

ez az ami zavar engem hogy megállítson.

Ha tudom hogy biztonságban vannak és helyettük a gyermekük életéért rajtam állnak bosszút az nem zavarna.

bűnös vagyok de a szüleim nem azok.

Mit tegyek?

adjatok kérlek tanácsot.

(és kérlek szépen full értelmeset)



#Tanári-gyűlölet
2012. dec. 4. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj el pszichológushoz. Komolyan.
2012. dec. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy érzem, válságos a helyzet .. én is voltam verve.

Ha verekedő gyerek van a suliba, az nagy baj, és nem is biztos, hogy képes lennél egyedül megoldani a dolgot. A felnőtteknek kéne segíteniük Neked.


Valamit mindenképp tenni kell, de ha a felnőttek közönyösek, akkor leginkább azt lehetne megtenned -- első lépésben -- hogy megtagadod az iskolába járást.


Szóval úgy értem, hogy ha már úgy érzed, hogy megsérülsz, meghalsz az állandó megaláztatástól, és akár ölésbe is belekeveredhetsz, akkor szerintem inkább tagadd meg a suliba járást. Így talán hajlandóak lesznek a felnőttek elég komolyan venni az ügyet, talán kaphatsz valami segítséget is a felnőttektől.


Egyrészt így nyersz egy kis időt, ezt pedig fel tudod használni arra, hogy szakembertől tanácsot kérj. Remélem van családsegítő, vagy iskolapszichológus. Ha nincs más lehetőséged, akkor névtelenül ide tudsz névtelen levelet írni, vagy akár telefonálni is:


[link]


Ha nem jársz iskolába, akkor persze előbb utóbb az önkormányzathoz kerül az ügy, de egyrészt nyersz egy kis időt, nem keveredsz be bűncselekménybe, másrészt a családsegítő be fog avatkozni, tehát a felnőttek kénytelenek lesznek valamennyire foglalkozni az üggyel. Próbálj meg mindent nagyon pontosan és részletesen elmondani a felnőtteknek. És ha tudsz, addig is próbálj önállóan is segítséget kérni (a névtelen vonalon amit előbb írtam, meg a családsegítőben, meg az iskolapszichológusnál).


Ha nem oldják meg a megaláztatások ügyét a felnőttek, és újra a verő gyerekek közé kerülnél majd vissza, és újra kezdődne a rémálom, akkor meg inkább tagadd meg újra az iskolába járást, és fordulj Magad a gyámhatósághoz. Az még mindig jobb, mint a sérülés, meg a megnyomorodás.

2012. dec. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A gyerek valami szerencsétlen nyomorult lehet, de az lehet a főbaj, hogy a felnőttek nem segítenek Neked semmit. Inkább ne ölésbe keveredj bele, hanem a felnőtteknek kell segíteniük. Baj, ha nem segítenek. Miért nem segítenek semmit? Ha senki nem segít, és az iskola egy rémálom meg állandó verés, akkor szerintem ne menj iskolába. Sőt akár jelentsd be Magad a dolgot az önkormányzat gyámhatóságán, vagy a családsegítőben. A névtelen számot meg bármikor hívhatod, ott szakértő felnőttekkel tudsz beszélni bármikor.
2012. dec. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
mármint a verő gyerek nyilván valami nyomorult lehet, de a felnőttekkel még nagyobb baj lehet, ha nem segítenek, vagy ha még csak beszélni se lehet erről. Mindenképp érd el, hogy felnőttekkel normálisan lehessen ezekről a dolgokról beszélni.
2012. dec. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!