Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ráták, viszonyszámok - az...

Ráták, viszonyszámok - az átlagolás legalsó szintjét sem értem?

Figyelt kérdés

Ha pl a munkanélküliség rátáját akarom tudni, akkor ahhoz a munkanélküliek számát kell elosszam az aktív korúak számával. De miért nem fordítva? Miért ezt kell azzal?


Most ezt bármivel kérdezhetném, hogy pl. jegyek átlagánál miért a jegyek számának összegét kell a darabszámmal elosztani?


Erről hol van valami egyszerű leírás, vagy magyarázzátok már el nekem, hogy ha valaminek a rátáját/átlagát szeretném tudni, akkor honnan tudom, hogy mit mivel osszak???


Köszönöm! :(



2012. nov. 26. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:

azért, mert a munkanélküliség százalék a jegyed meg számtani átlag

ha például az ötöseid arányát akarod kiszámolni úgy, hogy van 6 ötösöd 1 hármasod és két négyesed az 6/11*100 egyenlettel megkapod, hogy 54%-ban ötösöket szereztél de egyébként a matematikai átlagod 4,5...

2012. nov. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Na ne, tényleg?

Arra lennék kíváncsi, hogy ha valaminek a rátáját veszem, akkor mitől függ, hogy mi kerül a szorzóba és mi a nevezőbe!

2012. nov. 27. 00:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!