Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki eléri a meghatározott pontot, de nem fér be a keretszámba?

Figyelt kérdés
Tavaly Corvinuson 347 pont volt a biomérnöki szak. 347 pontom, tuti, hogy lesz, viszont csak 50-et vesznek fel kb. ahogy tudom államilag. Attól félek, hogy habár a pontom meglesz, de nem férek be a keretbe ... vagy az a 347 azt jelenti, hogyha azt elérem, akkor bent vagyok ?

2012. nov. 26. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
A 347 azt jelenti, hogy aki előző évben legalább ennyit elért, azt felvették.
2012. nov. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, de minden évben új pontszámok vannak. Ezeket a jelentkezők száma és pontszáma alapján határozzák meg. És persze számít a férőhelyek száma.

A ponthatár az utolsó felvett ember pontszáma. Tehát egyáltalán nem biztos, hogy idén is 347 lesz a pontszám. Simán lehet magasabb vagy alacsonyabb is.

És az idei pontszámok csak 2013. júliusában kerülnek kihirdetésre.

2012. nov. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jójó, persze, tudom, hogy pontszámok változnak stb. én most csak példának írtam a 347-et, remélem sokkal nem emelik. Pusztán annyival nem voltam tisztában, hogy ez a 347 úgymond mit jelent. De köszönöm a válaszokat, részben nyugtató :)
2012. nov. 26. 13:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!