Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ha kb 260-280...

Szerintetek ha kb 260-280 ponttal felvételizek Kémiatanárnak mekkora esélyem van, hogy el is végzem?

Figyelt kérdés

Pécsi Tudomány Egyetemre szeretnék majd menni. Amúgy jó vagyok kémiából, fizikából, matekból, biológiából. Néztem az interneten egy jó pár Pécsi-s jegyzetet kémiából szerintem nagyjából megtanulhatónak tűnik. Azt most nem tudom, hogy alakul, hogy Bolognai-ban vagy osztatlan képzésben.

Szerintetek van esélyem???


2012. nov. 25. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jó vagy a felvételi tárgyakból de 260-280 pontot vársz? Ezt hogy gondolod pontosan?
2012. nov. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Fizika 70%

Biológia:65%

Informatika:67%

Matematika:48%

Magyar: 42%

Történelem:41%

Angol:25%

Kémia: nem érettségizem, de amúgy jó vagyok belőle.

Mindet középszintű érettségiben kell érteni.

2012. nov. 25. 22:07
 3/11 anonim ***** válasza:
7 érettségi, és angolból meg is buksz? Inkább érettségizz kémiából, csak jól jársz vele.
2012. nov. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Angolból egy csapnivaló ember vagyok, és igen nagyon fenyeget Angolból a bukás veszélye. Ha tehetném inkább latinul tanulnék, mert az legalább érdekel is. Abban bízok hogy mire (2014-ben kezdek) 2019 végzek addigra eltörlik a nyelvvizsga követelményt. De most ne a nyelvet értsük ezen.

Remélem sikerül elvégeznem.

2012. nov. 25. 22:19
 5/11 anonim ***** válasza:

Mikor nyelvoktatási reformon gondolkoznak, és azon, nyelvvizsgához kötik a felvételit, ne is álmodj arról ,hogy eltörlik, hogy a diplomához kövtelező legyen.


Kérdésedre válaszolva: senki nem tudja. Telejsen új rendszer, bármi lehet. Lehet, hoyg nem vagy jó angolból, bár ez sehogy sem magyarázza a 25%-os érettségit, melyet alapfokú nyelvtudással is meg lehet szerezni, másrészt egy nyelvviszga megszerzéséhez szorgalom kell. Ha az nincs meg benend, diplomád sem lesz.

2012. nov. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A diploma feltétele a nyelvvizsga.
2012. nov. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk mellette még egy minort is fel kell venned.
2012. nov. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
22:44 a minor szakom a Biológia lenne. Tehát Kémia-Biológia tanárnak tanulok, és lehetőleg vagy szakközépiskolába, vagy gimnáziumba szeretnék tanár lenni.
2012. nov. 25. 23:08
 9/11 anonim ***** válasza:
Az érettségi eredményeidet nézve esélytelen, hogy valaha átmenj fizkémből.
2012. nov. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amúgy hogyan lehetett matekból és töriből az új érettségi rendszerben 50% alatt írni? Utóbbit anno olyan osztálytársam is jobbra írta, aki azt se tudta, mikor volt a két világháború, Széchenyiről meg először azt hitte, hogy egy költő volt.
2012. nov. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!