Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben hogy van a...

Ebben az esetben hogy van a pontszámítás?

Figyelt kérdés

Ugye érettségizni kell: matekból, magyarból, töriből, egy választott természettudományos tantárgyból és egy választott idegen nyelvből. És én mondjuk érettségizem spanyolból mint idegen nyelv és föciből mint ttk, és jelentkezem közgázra egy olyan szakra ahova a felvételi tantárgyból a kettő nálam pl matek és spanyol, vagy töri és spanyol. Tehát a pontjaim ugye az év végi jegyek plusz az érettségi eredmények vagy érettségi duplán meg a plusz pontok és a felvételi tantárgyakat nézik.

De mondjuk van valaki aki orvos akar lenni és érettségizik angolból mint idegen nyelv és még bioszból meg kémiából, a felvételi tantárgyak miatt. Tehát akkor neki 6 tantárgyból van érettségije nekem meg csak 5ből. Akkor ilyenkor hogy működik a pontszámítás. Ez csak egy pl persze másféle kombinációt is írhattam volna, igazából arra vagyok kíváncsi, hogy lehet-e az hogy valakinek több érettségije van akkor hogy számítják a pontokat?



2012. nov. 23. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekik is a matek-magyar-töri-nyelv + a két választott tárgy közül a jobb kerül beszámításra.
2012. nov. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A felvételi tárgyak számítanak. Érettségi átlagba pedig a 4 kötelező és a jobb eredményű választott.

Ezért lehet, hogy valakinek egyik szakra pl. 450 pontja van, de a másikon csak 420, mert ott más a felvételi tárgy, így más érettségit néznek.

Bocs, ha esetleg félreértettem a kérdést, de nem volt teljesen világos.

2012. nov. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták: 4 kötelező + a választott közül a jobb.

Duplázásnál értelemszerűen a két felvételi tárgy.

2012. nov. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!