Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segítség! Érettségi! Érettségi...

Segítség! Érettségi! Érettségi pontok számítása?

Figyelt kérdés

1)Az idei évtől , mindenkinek be kell számolnia egy természet tudományos tárgy osztályzatait az érettségib, akkor is ha abból nem érettségizik. Én biológiából vagyok a legjobb , így abból szeretnék érettségizni, ettől függetlenül természet tudományos tárgynak , beleszámoltathatom a biológia jegyeimet?


2) Ugye 4+ 1 választott tárgyból kell érettségizni, tegyük fel hogy valaki az orvosira megy és a biológiából meg fizikából is érettségizik, de a fizika érettségin megbukik. Akkor megvan az érettségije? Hiszen az 5 tárgy, ami kötelező meg van..??


3) Az emelt szintű érettségin lehet + 50 pontot kapni , de ha jól tudom csak akkor, ha az érettségid átlaga elér valamennyi % -ot- Mennyi ez a százalék?


4) Ha középszintű érettségin megbukok, akkor csak következő évben , vagy már októberben érettségizhetek újra? És tehetek -e ismét középszintű érettségit, vagy csak emeltet? És ha nem bukok meg csak jobb eredményre vágyom? próbálkozhatom középszinten újból, vagy csak emelten lehet?


5) Ha az emelt szintű érettségin megbukok, akkor mehetek ugyan abból a tárgyból emeltre, de ha nem bukok meg, akkor is megpróbálkozhatom vele?



2012. szept. 9. 14:52
 1/6 A kérdező kommentje:
6) Én nekünk még nem kötelező semmiből sem emeltet tenni igaz?
2012. szept. 9. 14:59
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem mindegyikre tudom a választ, de azért próbálkozom:


1)Igen.

2)Az érettségi megvan, de orvosira nem tud felvételizni.

3)Én 40%-ra emlékszem.

4)Ha megbuksz, akkor lehet ugyanazon a szinten próbálkozni, októberben is. Azonban ha átmész, akkor vagy emelt szintű vizsgát teszel, vagy vársz addig, amíg meg nem kapod az érettségi bizonyítványodat (tehát megvan a 4+1 tárgy), és utána mehetsz ismétlő vizsgára.

5)ua. mint az előző.

6) Úgy emlékszem, hogy nektek már kell, de ebben nem vagyok 100%-ig biztos.

2012. szept. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2013-tól vezetik be néhány szakra a kötelező emeltet. Ennek a listáját meg is lehet nézni felvi.hu-n
2012. szept. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És matematikából van szóbeli is?
2012. szept. 12. 17:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Emelten tudtommal van, de ezt csak haveroktól hallom, tehát nem garantálom :P
2012. szept. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak az emelten van szóbeli.
2012. szept. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!