Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségi tényleg annyira...

Walk w1th mee kérdése:

Az érettségi tényleg annyira szörnyű mint amilyennek egyesek állitják?

Figyelt kérdés
Én még csak most megyek 10.be,és majd összeszorul a gyomrom az érettségi miatt..Főleg hogy erdélyi vagyok,és itt még a retkes románt is vágni kell ahhoz hogy sikerülj...

2012. szept. 9. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Aki nem tanul, hanem az iskolaévei alatt csak a bulikon meg egyében jár az esze, az joggal fél tőle. Aki viszont végig rendszeresen, óráról órára megtanulja, amit feladnak, az kirázza a kisujjából.
2012. szept. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. szept. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom idehaza mennyien tudják megmondani, hogy ott milyen az érettségi. A minap volt egy kérdés arról, hogy a nagy bukási arány miatt ott a gyerekek lennének hülyék avagy a teszt ennyivel nehezebb és sokan írták, hogy utóbbi.

Ha ez igaz akkor lehet kicsit fel kell kötni a gatyát :P de olvastam aznap olyat, hogy Romániában is tervezik bevezetni ezt a közép/emelt szintű érettségit, hogy aki nem tervez tovább tanulni az ne emiatt bukjon.

2012. szept. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 delusion ***** válasza:

Szintúgy a "nemek" táborába csatlakoznék.


Bizony sok olyan ember van, aki muszájból jár csak középiskolába, nem tanul, nem foglalkozik a sulival. Nos, nekik van mitől félniük, de aki odáig eljut, hogy megszerezze az érettségizés "jogát" (tehát nem bukik meg/ki/stb), az nagy eséllyel át is fog menni. Engem is rémisztgettek kilencedikben és tizedikben, aztán valahogy feledésbe merült az egész. Jó tanuló voltam, de nagyon engem sem érdekelt (bánom is néha)... mégis konkrétan élveztem az érettségiket, egy súlyos hibát leszámítva abszolút pozitív emléknek minősült az érettségi időszak.


Az emeltszintű érettségi magadra vállalása azt feltételezi, hogy érdekel az adott téma, tantárgy, nagyon elhivatott vagy iránta. Tehát itt megint nem beszélhetünk arról, hogy nagyon szörnyű lenne. Nehéz? Igen. Nagyon sok időt rabol el? Igen. Teljesíthető? A megfelelő felkészüléssel, felkészítéssel egyértelműen igen.


Hogy Romániában ezek a dolgok mennyire állják meg a helyüket, azt passzolom, nem sok közöm van az ottani oktatási rendszerhez. Magyarországon (és gondolom máshol is) az igazi kihívások érettségi után jönnek . :)

2012. szept. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!