Nyelvészeti könyvek?

Figyelt kérdés
Tudnátok nekem ajánlani olyan nyelvészettel foglalkozó könyvet, ami hétköznapi módon próbálja megfogni a nyelvi jelenségeket? Gondolok itt a Nádasdy- Kálmán Hárompercesek a nyelvről típusú könyvekre és nem a "csak értelmező kéziszótárral" olvashatókra. Köszönöm.
2012. nov. 23. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Elvileg a neten is fent van. Ebből már kiindulhatsz, mert nagyon tartalmas irodalomjegyzék van a végén, ahol az érdekes témáknak utánaolvashatsz.

2012. nov. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, de még mindig csak szakkönyvek:)
2012. nov. 25. 17:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyelvészeti könyvet keresel, a nyelvészet pedig egy szakterület. Evidens, hogy szakkönyveket írnak egy szakterületről.


Nem értem a problémádat.

2012. nov. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szia. Köszönöm, nyelvészetet tanulok, úgyhogy azért képben vagyok nagyjából a témában. :) A kérdés pedig azért íródott, hogy megleljem a kivételt. Egy olyan könyvet, ami érdekes, kedvcsináló, gyakorlati nyelvi jelenségekkel foglalkozik és jelenesetben kedves karácsonyi ajándék. Abból kiindulva, hogy rengetek ehhez hasonló cikk született, akkor könyv miért ne lenne. De azért köszönöm a kimért hozzászólásod.
2012. nov. 26. 19:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Igazából így végképp nem értem, mert a Nyelv és Nyelvek kifejezetten kedvcsináló mű, melyhez nem kell semmiféle előképzettség.
2012. nov. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazad van :) De a Nyelv és nyelveket már agyonrágtuk:)
2012. nov. 26. 19:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!