Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi legyek ha nagy leszek?...

Mi legyek ha nagy leszek? (hosszú szöveg)

Figyelt kérdés

Nos az én dolgom kicsit bonyolult és végső esetben gondoltam hogy itt fordulnék segítséghez, hát itt vagyok.

Egy közgazdasági szakközépiskolában vagyok végzős diák, és azt hiszem itt az ideje eldönteni, hogy hova menjek, mit tanuljak. Még 9.-es koromban szentül meg voltam arról győződve, hogy én pénzügyi szakügyintéző leszek, vagy közgazdász, esetleg könyvelő, ezért is jelentkeztem ebbe az iskolába, viszont már az első évemben a tanárok kicsit kiábrándítottak a dologból. Nem vagyok rossz tanuló, legalábbis nem tartom magam annak, egészen a tavalyi évig kitűnő voltam, onnantól becsúszott egy-egy négyes, így az átlagom 4,6-ra csúszott.

Az angol és a történelem az a tantárgy ami engem igazán lázba hoz, ezen kívül szeretek festeni, rajzolni (és állítólag tudok is, bár ezt nem tudom így megállapítani), imádom a fizikát, a földrajzot és a biológiát, bár ezeknél a tantárgyaknál inkább a kíváncsiságom vezérel. Szeretek olvasni, és írni is szoktam, imádom a könyveket, mindenfélét olvastam már a szakirodalomtól a szerelmes regényig. Szeretek segíteni másoknak, ünnepségeket szervezni, beszélgetni, verset mondani, és ha valamire megkérnek azt mindig becsületesen megcsinálom.

Amivel viszont ki lehet kergetni a világból, az a matematika, illetve az üzleti gazdaságtan. Természetesen tanulom őket, mert muszáj, de minden órára úgy megyek be, hogy "essünk túl rajta". A lábaim remegnek, a gyomrom összeszorul, a vérnyomásom az egekben, és gyakran hányingerem van ezen a két órán. Szóval, ez a két tantárgy nem az én terepem.

Viszont az iskolával is van egy kisebb probléma, úgy tudom, 2013-tól csak emelt szintű érettségivel lehet továbbtanulni, és itt a baj, az iskolámban nem vállalnak emelt szintre felkészítést, és úgy érzem már késő is lenne történelemből vagy esetleg angolból elkezdeni felkészülni, hisz már csak fél év van, azalatt lehetetlen egy 60%-os emeltet megcsinálni. Ilyen esetben mi a teendő? Lehet, hogy lesz olyan iskola, ahova felvesznek emelt nélkül is?

Én először anglisztikára szerettem volna menni, de most megláttam, hogy arra is kell az emelt... hát nem tudom mit csináljak. Már megvan a középfokúm angolból, de emeltezni nem tudok, mert nem készítenek fel. Tehát ez a szakma kilőve.

És akkor itt is a másik problémám, sehogy sem tudok dönteni arról, hogy milyen szakmát válasszak magamnak, még csak azt sem tudom melyik irányban kezdjek el gondolkozni. Mit gondolsz, melyik szakma lenne a nekem való?


Bocsánat a kisregényért, de szerintem csak úgy lehet tanácsot adni, ha kicsit részletesebben leírom hogy mit szeretek és mit nem.:)

Előre is köszönöm a segítő válaszokat!

18L


2012. nov. 17. 16:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is nem kell 2013-tól még mindenhova emelt szint. Van egy lista a neten, hogy hova kell Pl. jog, építészmérnök, bölcsész. Mellesleg nem lehetetlen egyáltalán felkészülni emelt érettségire, fél év alatt meg a nulláról meg lehet tanulni úgy egy nyelvet, hogy 90% feletti emeltet írsz, nem hogy még előtte tanultad is. Másrészről nem értem mi a probléma, középfokú nyelvvizsga nagyjából egy szinten van az emelt érettségivel, nem kell, hogy bárki is felkészítsen.


Pályaválasztással kapcsolatban vannak ilyen önismereti tesztek, amik kitöltve egy kérdőívet tanácsot adnak, hogy milyen pálya áll hozzád a legközelebb. Ha a matekot ennyire utálod reál tárgyak szóba sem jöhetnek, főleg hogy egy gazdaságin is jóval keményebb matek van, mint egy gimiben. Humán területen pedig nehéz olyat mondani amivel tudsz majd valamit kezdeni. Talán a jogra szavaznék.

2012. nov. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ :) Én is gondoltam ám a jogra, csak nem tudom, félek a töritől. Szeretem, és jó vagyok belőle, de úgy, hogy egyik tanár sem foglalkozik azzal, hogy legalább csak tudjuk hogy mi megy emelten, elég nehéz lenne. És a probléma az, hogy nálam csak a humán dolgok jöhetnek szóba, és úgy néztem, hogy ilyen helyekre jó lenne a töri. Mindenesetre ment a zöld és még egyszer köszönöm :)
2012. nov. 19. 18:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!