Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ennyire hülye lennék? Mit...

Ennyire hülye lennék? Mit tegyek most?

Figyelt kérdés
Ha halálratanulom magam akkor is buta maradok sosem értem meg az anyagot csak bemagolom. Szóval mondatról mondatra ismételgetem majd felmonfom az egészet. VAn ennek értelme? Hogy legyek okos?:(
2012. okt. 22. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg mondatról mondatra úgy átvenni az anyagot, vagy rövid részenként, hogy először elolvasod, utána úgy teszel, mintha elmagyaráznád valakinek, mit is jelent, amit olvastál. Ha valamit nem tudsz elmagyarázni - tehát nem érted - annak utána nézel.

Így mire másodszor elolvasod, már érted, miről szól, ekkor aláhúzod a lényeges dolgokat, és ha van időd, ki is tudod jegyzetelni.

Nekem ez azért is vált be, mert témazárók és év végi vizsgák előtt elég volt átolvasni a saját jegyzeteimet, amit értettem is, meg jóval rövidebb is volt. Oldalakat rizsázni meg én is tudok. :)

2012. okt. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a baj, hogy bemagolod és nem megtanulod. Próbáld értelmezni, biztos van benne logika.
2012. okt. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezzel a diákok nagy része így van. Az iskolában csak azért tanul a gyerek, mert nem akar megbukni, pedig az lenne a cél, hogy egy általános tájékozottságot szerezzen az ember, amelynek segítségével később igazán felelősségteljesen és okosan, a korábbi események figyelembevételével tudjon logikus következtetéseket levonni valamiről.


Nem vagy hülye, csak nyilván nem érdekel az a tárgy, amit bemagolsz. Biztos vannak olyan tantárgyak, vagy leckék, amelyeket izgalmasnak találsz. Ha vannak, akkor észrevehetted, hogy azok szinte beleivódnak az agyadba anélkül, hogy tennél érte valamit.


Annak, amit csinálsz, annyi értelme van, hogy ha később egyetemre akarsz menni, akkor jóval több esélyed lesz a jó jegyeiddel bekerülni olyan szakra, ami érdekel is, mint annak, aki nem tanul. Szóval ne add fel! :) Amúgy hány éves vagy?

2012. okt. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:) 17 éves vagyok,de akkor engem semmi sem érdekel túlzottan.. Meg a motivációm azért nincs meg,mert nem tudom hová menjek tovább tanulni..Nem tudom milyen iskolák,foglalkozások vannak,ami megéri nekem.
2012. okt. 22. 11:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak igaza van.Sokáig én is úgy voltam,mint te ezzel a dologgal.Volt egy 4,7-8 átlagom,megfelelt nekem.(Most 15/L ,9. osztályos vagyok).Csakhogy úgy 1-2 éve megváltoztak a dolgok.Nem tudtam már többé magolni.Túl sok lett a lecke,az anyag,meg minden.Nem bírtam már tovább.Így elkezdtem kiemelni a lényeget.Na,az csak rövidtávú megoldás volt,túl sok adatot találtam lényegesnek.Ezután jött az idén már profin beváló módszerem,hogy először elolvasom a könyvet,majd az órai vázlatot.A kulcsszavakat kiemelem,és addig olvasom folyamatosan az egészet,amíg érthetően el nem tudom mondani a saját szavaimmal.Ezzel nagy anyagrészeket tudok megtanulni rövid idő alatt,és hosszabb ideig meg is jegyzem őket.Persze vannak fogalmak,amikkel ez a módszer nem működik (pl. kémia-addíció.....) De többségében beválik :)


Próbálj meg logikát,összefüggéseket keresni.Hogy mi,MIÉRT,történik,és hogyan.Ez a legtöbb tárgyra alkalmazható ¸¸szabály˝.


;)

2012. okt. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálam úgy szokott lenni, hogy ha rengeteget tanulok akkor szar jegyet kapok, ha nem tanulok semmit akkor 4-est, 5-öst.. Ki érti ezt??
2012. okt. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!