Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy környezetmérnök Bsc után...

Egy környezetmérnök Bsc után van értelme egy vegyészmérnök Bsc-nek?

Figyelt kérdés
Sajnos a szakmám nem keresett, nem jól választottam, arra lennék kíváncsi, hogy vegyészmérnökként jobban találnék-e munkát?

2012. okt. 1. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább olyan msc-t néznék, amihez jó a környezetmérnök, annak lehet több értelme lenne. Vagy valami szakmérnökit nézni mellé.
2012. okt. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintetek rosszabb a helyzetetek, mint másoknak? (Mert ugye alapvetően mindenhol nehéz az elhelyezkedés, és rengeteg egyetemi szakot lehet mondani, amivel nehéz/lehetetlen elhelyezkedni.) Mit láttok, ha viszonyítotok?



Én is ezt a szakot választottam, de akkor kezdtem egyre többfelől hallani, hogy minden szép és jó, csak munkám nem lesz, mikor már beadtam a papírt és egyszerűen nem volt jobb ötletem, hogy mi érdekelne még...

Aki benne van a dolgokban, mind azt mondja, nem lesz munkám. Kivéve a tanáraink, ők nyomják az ígéretes szakma c. dumát, meg hogy a nálunk végzettek mind hamar el tudnak helyezkedni. Persze, saját karukat nem húznák le...

Az ismeretségi köröm pedig azt szajkózza, hogy máshol se jobb a helyzet/nem tudhatom, változhat. Én is ebben bízom. Egyébként családom szerint ez egy ígéretes szakma, máshol se jobb a helyzet, ill. nem igaz, hogy itt nehezebb elhelyezkedni, mint máshol és javulni fog...


Mondjuk van informatikus könyvtáros és gazdaságis ismerősöm, ők is azt mondják, nem tudják mi lesz velük, nem keresettek. Van csecsemő és kisgyermekgondozó ismerősöm, ott az a baj, hogy OKJ-t végez, namost a szakból van FSZ és BA is, nyilván az ér többet.

2012. okt. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én vidékfejlesztő agrármérnökként végeztem, mindenki mondta, hogy hogy találok én ezzel munkát.

1.5 hónap alatt sikerült és a szakmámban dolgozom. Egy szakra sem lehet mondani, hogy jobb vagy rosszabb, persze ha nem orvosról vagy villamosmérnökről beszélünk.

2012. okt. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos tényleg igaz, hogy a környezetmérnökivel egy átlagos szakmánál is sokkal nehezebben lehet elhelyezkedni, mivel gyakorlatilag ilyen diplomájú embert nem is keresnek külön pozícióra (csak legfeljebb néhány helyen, pl. TIKÖFE, stb) Ezekre a helyekre csak ismerőssel lehet bekerülni. Most az a pozíció, amit a cégeknél ezzel a diplomával kellene végezni összevonták a munkavédelemmel, tűzvédelemmel. Szóval ez a három tartozik egybe, és a legnagyobb szerepe a munkavédelemnek van. Ha ez esetleg tetszik, akkor folytathatod itt az msc-t, ha el sem tudod képzelni, akkor inkább másfelé orientálódj! vegyészmérnök msc-n biztos, hogy rengeteget fogsz szenvedni egy környezetmérnök bsc után, de ha bevállalod, jól járhatsz. Azt hallottam, hogy a tanárok kifejezetten kitolnak azokkal, akik nem vegyészmérnök bsc-ről jönnek!! Ami durva, de igaz! Nézz utána, hogy még hova tudnál menni! :)
2012. okt. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!