Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok a felsőoktatá...

Ti mit gondoltok a felsőoktatásról? (Többi lent! )

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem egyszerű, de megválaszolni korántsem az. Manapság minden gimnáziumban azt hallani, hogy ha jól szeretnénk élni, ha olyan munkahelyet szeretnénk, ahol nem dolgozzuk magunkat halálra, akkor tanuljunk ezerrel és menjünk el egy egyetemre, főiskolára, szóval legyen diplománk. Mindenki lenézi mostanában a szakmunkásokat, viszont Magyarország mostani helyzetében az agyoniskolázottak több %-a is arra kényszerül, hogy a szó szoros értelmében, kőkeményen (nem a szakmájában!) dolgozzon. Én egy gimnáziumi tanuló vagyok, 4,5-ös átlaggal zártam a tavalyi évemet, most fogok érettségizni. Elértem oda, hogy el kellene gondolkodnom a jövőmön, hogy mit akarok kezdeni magammal. De így nagyon nehéz. Ha most kéne döntenem, hogy hova menjek középiskolába, biztos, hogy szakközépbe mentem volna, ugyanis nem szeretnék sem főiskolára, sem egyetemre menni. Sokan rám förmednek ezért, de szerintem nagyon is érthető. Nem az a baj, hogy lusta vagyok, hanem nem látok egy normális szakot sem, amelyiknek nagy jövője lenne. Kivétel az orvosi, ahova tuti nem mennék.. Szerintetek nagy butaság lenne, ha inkább elvégeznék egy OKJ-s tanfolyamon valami szakmát, amit szeretek is, plusz nyelvvizsgákat tennék le?

2012. aug. 30. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Sztem annak van ertelme, amit nagyon szeretsz, amihez akkora motivaciod van, hogy azt nagyon jo szinten megtanulod, es amiert kepes vagy annyit tenni, hogy azt csinalhasd is.


A felsöoktatas sztem gyakran "becsapos". Jol hangzo, divatos szakok, amikhez sokaknak kedve van, munkalehetöseg es a munkara igeny nelkül, sajnos.

2012. aug. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Dehogy lenen butaság, fiú vagy? akkor mehetnél valamilyen műszerésznek, pl mechatronikaira, vagy elektronikaira,azokat sűrűn keresik, vagy autóelektronikai műszerész,ezeket nagyon keresik
2012. aug. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Okosan gondolkodsz! Csak azért meg ne menj főiskolára és egyetemre, hogy legyen még egy papírod, amivel még kitörölni sem lehet, mert kemény a papírja.

Hajrá, én drukkolok neked! Ha olyan szakmád van, amit szeretsz is, ezerszer többre mész vele, mint valami címeres diplomával.

2012. aug. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen,szerintem is..Sok "tömegszak"..Pl. jogásznak is most annyian jelentkeznek, mert az milyen menő..Ja, csak már annyi van belőlük,mint égen a csillag.
2012. aug. 30. 23:02
 5/10 A kérdező kommentje:
17/Lány vagyok :) Engem inkább a vendéglátás érdekel nagyon.:)
2012. aug. 30. 23:03
 6/10 anonim ***** válasza:
ha esetleg lány is vagy rengeteg adminisztrátori munka van, elég hozzá valamilyen okj meg nyelvtudás, de ha jól beszélsz nyelveket lehetsz tolmács is diploma nélkül, még ezek jutottak eszembe :)
2012. aug. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!:) Szerintem a nyelvekre fogok nagyon ráállni érettségi után :)
2012. aug. 30. 23:05
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet mindkettőt. Nekem van két szakmám, az egyik olyan amiből szinte biztos, hogy pár hónap alatt találnék munkát. Szeretem is csinálni, de szeretnék diplomát is így egyetemen is tanulok.

Az a baj, hogy most mindennel elég nehéz munkát találni. Persze amíg nem volt a válság az építő ipar is szárnyalt, most meg döglődik. Hosszú távon szerintem az a lényeg, hogy több lábon élj.

2012. aug. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mérnöknek vagy informatikusnak manapság is megéri elmenni.
2012. aug. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bizonyos egyetemeink világszínvonalú képzést nyújtanak bizonyos szakokon, lásd Semmelweis Egyetem, Debreceni Egyetem, ELTE, BME (orvosi, egyes természettudományi és mérnöki karok). Orvosokra, mérnökökre és informatikusokra szükség is van, ezek nem divatszakok. Viszont ami ma megy, az felháborító, tényleg már minden 2. ember egyetemista akar lenni. Minek? Egyetemre az menjen, aki szeret és tud is tanulni, és olyan szakmát választ, ami komolyabb tudást igényel, mint egy adminisztártiri állás. Most meg minden seggh*lye elmegy egyetemre, és lobogtatja a diplomát, hogy "jaj de okos vagyok :D" Persze XD. Többet ért volna, ha elmegy fodrásznak.


És most ne értsetek félre, nem azt mondom, hogy a nem diplomás nem ugyanolyan ember, csak azt, hogy nem mindenkinek való. Apukám sem diplomás, mert ő traktorozni szerett volna (családi vállalkozás). Sokkal többet keres vele, mintha diplomás rendőr lett volna (mert amúgy érettségivel rendelkező járőr volt a tarktorozás mellett). Mondjuk, lehetett volna nyomozó is, de ő nem. Most ha Te, Kedves Kérdező, nem érzel elhivatottságot egyik szakma iránt sem, nem éri meg elmenni fősulira sem. Végezz el egy OKJ-s tanfolyamot, amelyik megtetszik és szívesen csinálnád. Ennyi az egész.


18/L

2012. aug. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!