Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi után, aki sikeresen...

Érettségi után, aki sikeresen bekerült egyetemre hova megy lakni?

Figyelt kérdés

tegyük fel felvettek és az egyetem vagy fősuli vonattal is több mint 3 óra haza

és nem kerültél be egyetemre

a szüleid nem tudják fizetni az albérletet

akkor rögtön dolgoztok suli mellett?


2012. aug. 21. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:

a "nem kerültél be egyetemre" az kollégium akar lenni?

de nyilván igen, dolgozik aki így áll. más lehetőség nem nagyon van. esetleg passzivál 1-2 félévet és otthon dolgozik hogy összeszedjen némi pénzt, de az csak időhúzás, úgy se lesz sokkal könyebb

2012. aug. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

jajj igen :)

elnézést, csak gyorsan írtam

2012. aug. 21. 08:58
 3/7 A kérdező kommentje:
és mennyi az esélye koleszosnak lenni, ha a tvolság tényleg nagy?
2012. aug. 21. 09:00
 4/7 anonim ***** válasza:

szerintem elírtad a kérdést, mert így nincs értelme...


Engem ha nem vesznek fel koliba akkor halasztok vagy be se iratkozom....

de már engem szerencsére felvettek:)

de 3 órás útnál általában fel szoktak venni

2012. aug. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az elég sok mindentől függ, hogy felvesznek-e. Vannak szociális- és tanulmányi alapon kiosztott helyek, szoc.-ból lényegesen több. Ezek szigorú pontszámítás alapján lesznek kiosztva. Nálunk a BME-n pl. így pontoznak: [link] ha érdekel. Láthatod, hogy a sulitól való távolság is beleszámít, sok egyéb mellett. Ha mégsem vesznek fel, akkor bizony marad a mindennapos utazás vagy az albi, ha tegyük fel Bp-en tanulsz, akkor egy szoba, rezsivel simán kijön 25-30 ezerből havonta, ezt ha más nem diákhitel1-ből tudod fizetni. Ha normális szakon vagy, akkor szerintem nem nagyon érdemes mellette dolgozni, mert biztos, hogy a tanulás rovására megy.
2012. aug. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Másnak nem szokása előre gondolkodni?

Alapból be sem jelölök olyan helyet, ahová nem tudok elmenni. Én is anno egyetlen egy sulit jelöltem meg, hiába volt még másik 3 helyen az országban olyan szak, de mivel a tesóm már egyetemre járt és volt lakás, ahova tudtam menni, egyértelmű volt, hogy oda megyek, mivel máshol már nem tudtunk volna fenntartani egy albit, kolit meg úgy sem kaptam volna.

Ha nem vettek volna fel oda, akkor meg így jártam volna...

2012. aug. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én is pont ezért nem tudtam a saját városomon kívül másik egyetemet is megjelölni. ez ilyen, abból kell főzni ami van.
2012. aug. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!