Támogatnád az iskolai oktatásban az angol nyelv oktatásának háttérbe szorítását és a német, orosz és román nyelvek előtérbe helyezését?
Én igen, mert a legtöbb gyereknek annyi haszna van az angolból, hogy megtanul olyan beszólásokat hogy "F*ck you!" meg "Motherf*cker!" és megérti, hogy mit kiáltoznak a pornófilmekben, nem lehet mindenkiből Magyarországon kivándorló vagy vendégmunkás Angliába, Amerikába és Kanadába. A felsorolt három nyelv viszont a régió legfontosabb nyelvei. A német megnyitja a kapcsolati lehetőségeket Ausztriába és Németországba, amik alighanem a világ legjobb országai, a román Romániába, ami egyre fontosabb gazdasági partnerük, ráadásul épp ideje már javítani a magyar-román kapcsolatokat, az orosz pedig az összes szláv nyelv felé, amikkel Berlintől Phenjanig el lehet boldogulni.
Viszonylag sok angol órája van a gyerekeknek egy héten. Ha van legalább 3 angolóra, akkor ezeket át lehetne változtatni 1 német, 1 orosz és 1 román órára.
Románul beszélnek összesen egy országban. Angolul viszont lassan az egész világon. Tetszik vagy nem, de az angol a világnyelv, és én igen is kötelezővé tenném MINDENHOL az oktatását. Nekem semmi bajom sincs az angollal, viszonylag könnyen tanulható a sok sorozatnak meg filmnek a segítségével, ugyanez messze nem mondható el egy román vagy orosz nyelvről. Egyébként megnézem Te egy félig meddig turisztikai helyen hogy fogsz kommunikálni külföldiekkel annyi angol tudással, hogy "Motherf*cker". A német nyelv itt Mo-n nagyon fontos, nem véletlenül van az, hogy annyi a német nyelvi tagozat, nemzetiségi gimnázium (én is ilyenbe jártam). Az orosz meg mostanában fog feljönni, egyre inkább része az üzleti világnak, így azt érdemes tanulni. De hiába beszélsz 3 nyelven, ha angolul egyáltalán nem.
Én azt gondolom, hogy angol legyen mindenhol kötelező, de lehessen választani, hogy első vagy csak második nyelvként. És akkor magasabb óraszámban lehessen tanulni, mondjuk németet (speciel ez most is így van). Aki meg később úgy dönt, hogy az üzleti világban képzeli el magát, az még úgy is meg tud tanulni oroszul. A románnak egyszerűen semmi értelmét nem látom, maximum annak van, aki sokat jár oda, vagy él ott rokona. Akkor már inkább horvát, ahova sok magyar jár nyaralni, illetőleg egy horvát után a szerb és az orosz is már sétagalopp (állítólag). De az biztos, hogy messze több értelme van, mint egy románnak.
Én meghagynám azt Magyarországon, hogy az első idegennyelv kötelezően az angol vagy a német nyelv legyen, de mindenki tudjon választani a kettő közül.
A második nyelv pedig vagy egy latin nyelv (francia, olasz vagy spanyol, esetleg portugál) lehessen, vagy az orosz vagy éppen angol/német (attól függően, hogy melyiket választotta az illető első nyelvként).
Nagyon el vagy tévedve! Egyrészt az angol világnyelv. A felsorolt három nyelvvel összesen négy országba nyitja meg az utat(mert akárhogy is nézem az orosz nem egyenlő pl. a lengyellel, és egyébként Berlin meg nem tudom hogy jött IDE), amiből maximum a Németország olyan ország, aminek komoly gazdasági szerepe van. Az angollal pedig jóformán minden országban elboldogulsz. És akkor a kivételek között vannak mondjuk ilyenek, hogy Kenya, vagy tudom is én(nem vagyok tisztában azzal kapcsolatban melyik országokban hiányzik az angoloktatás), amik lássuk be, nem sok szerepet játszanak a magyar gazdaság fejlődésében.
A német még azt mondom tényleg fontos(mert az, ezt nem kell ragozni).
Orosz fontos lehet, de csak azoknak, akik arra fele mennek majd tovább.
Román meg. Hogy jött? Jó tudom, hiszem leírtad, de szerinted komolyan így fogunk majd velük összebarátkozni? Nem mondom, ez is lehet fontos, de ez már tényleg csak a gyerekek kb. egy ezrelékének.
Másodszor: Az angol oktatás hazánkban sokkal magasabb szinten van mint, amit leírtál. A diákok harmada úgy megy középiskolába, hogy megvan/meg lehetne/közeljövőben tervezi letenni a középfokú nyelvvizsgáját. Miből gondolod, hogy aki meg ezt a két kifejezést tanulja meg, az a többi nyelvben nem ezt tanulná és jegyezné csak meg? Az ő szemszögükből nézve teljesen mindegy, viszont a többieket nem kellene elvenni a lehetőségtől, hogy a nemzetközi és így a hazai munkaerőpiacon értékes emberekké váljanak. (Az angol alapkövetelmény minednhol, német is egyre több helyen)
Harmadszor: Három nyelv párhuzamosan, heti egy órában való tanulása az égvilágon semmit sem ér. Ezzel csak azt lehetne elérni, hogy mindhárom(nem kifejezetten hasznos) nyelvet tanulják és egyikből sem tudnak semmit.
Szerintem az angol mindenképpen,a német,s esetleg az orosz,de a románról csak annyit,hogy ezzel az erővel akár nyugodtan be lehetne vezetni kötelezően a cigány nyelv oktatását(állítólag vannak is ilyen tervek,hogy Magyarországon a magyar mellett hivatalossá tennék a cigány nyelvet is)!
Baracsi Attila
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!