Az egyetemeken, főiskolákon tényleg olyan 'buli' az élet?
Sokszor hallom, hogy az egyetemi élet másból sem áll, csak szórakozásból, és elég a vizsga előtt tanulni... tényleg ilyen egyszerű? Vagy csak felvágnak azzal, hogy ők már egyetemisták? Már ránézésre fel lehet ismerni azokat az utcán, akik egyetemre járnak, nagyon fennhordják az orrukat. Néha már nevetséges, kb. mintha külön állatfaj lennének. :D Egyébként ősszel megyek én is egyetemre, ha felvesznek.
Ja, és ne azok válaszoljanak, akik azt mondják, hogy "én már ált. iskola 6. osztályában megírtam volna az érettségit bármiből 90% fölött", mert nem annak a kevés 'zseninek' a véleményére vagyok kíváncsi, nekem átlagosak a képességeim.
19/L
Én az elején bulizgattam, mindig lent voltam a koli sörözőjében, de utána inkább tanultam, gépeztem fent a szobában. Hétvégén amikor hazamentem azért bulizgattam, de nem mondanám, hogy buli volt az élet.
Bár ahhoz képest, ami most van még a legdurvább szigorlat környéke is bulisabb volt.
Én nem vágtam fel vele, akkoriban szakmunkás barátom volt, a barátnőim többsége sem végzett egyetemet.
Egyébként jártam mérnökire meg humán szakra is, a mérnökin sokkal nagyobb partyállatok voltak, hiába több a tanulás. 10 év alatt valamit működnek, végigisszák az éveket utána vagy kib@sszák őket vagy kegyelemből megkapják a diplomájukat.
Joghallgató vagyok, most múltam másodéves, és büszke vagyok h jogot tanulok :P (de nem hordom fenn az orrom:))
Egyébként tényleg sokat kell tanulni, ha csak vizsgaidőszakban állsz neki, könnyen szívhatsz, mert 1-1 tárgyra esetenként többszáz oldalt kell megtanulni, plusz jogszabályokat.
Az első évet mondják h az a legkönnyebb, nekem az volt a legnehezebb, mert egy tárgyból kb 70 tétel van, na meg az első év az kőkemény töri, ami engem nehezebben kötött le.
Másodév, büntetőjog, alkotmányjog, közigazgatási jog, Eu stb. na az már mindjárt más :) De itt is áll a tárgyanként 200-300 oldal... egy szóbeli vizsga kb 1.5 órás, a tanárok tőlünk mindenbe belekérdeznek a húzott tételen túl....
Nincsenek nálunk nagyon tölteléktárgyak, félévente kb 1 volt, amihez elég volt 50-60 oldalt megtanulni... Puskázni lehetetlen nálunk, mert szinte az összes vizsgánk szóbeli :D
Bulizni meg van idő, de ajánlatos inkább hétvégén, mondjuk én nem szoktam, de pár csoporttársam igen, igazából nem ajánlott hétköznap, mert kora reggel 8kor már szemináriumunk volt, úgyhogy akik az éjszakát végigbulizgatták, vagy be se jöttek, vagy képbe se voltak egész órán.
Sok sikert :)
Egy ismerősöm nemrég végzett jogon, ő tudott inni bármikor, bármennyit. Szerintem többet volt a kocsmában, mint az iskolában. Mérnökin pedig az egyébként tanuló emberek a kis szabadidejükben rendesen szétgyilkolták az agysejteket, nyilván a sok szívás után jó volt nekik így kikapcsolni. (húzós matek ZH-k után mentem én is iszogatni velük).
Bölcsészkarra nem jártam de voltak bölcsész szobatársaim, ők inkább kockák voltak, mint alkoholisták. Vagy kultúrivók, beülnek a könyvtár melletti romkocsmába és egy bor mellett megbeszélik a világ dolgait.
Még annyi, hogy most orvosokkal dolgozom, bár ők már nem egyetemisták de van olyan köztük, aki amikor nem dolgozik, iszik mint a gödény. Nyilván egyetem alatt is iszogathatott. Állatorvosis srácot ismerek aki minden hétvégén csontrészeg.
Szerintem nem szakfüggő, bulizós, ivós emberek vannak mindenhol, csak valakinek több idő jut rá. Még pl. vallásos szakokon is, vallástanár ismerősöm is szereti a bort, majd becsiccsentve terjeszti az igét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!