Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Így kaphatok egész éves...

Így kaphatok egész éves felmentést testnevelésből?

Figyelt kérdés
Először háziorvos, elmondom, hogy mi a problémám, utána kórház, vagy menjek rögtön a kórházba? S ha kapok beutalót, kell-e időpontot kérni előre, vagy csak simán bemegyek?
2012. jún. 23. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
hát attól függ mi a baj? ha eltört valami akkor kaphatsz pár hónapra felmentést, de akkor se egész évre:)
2012. jún. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eléggé összetett: sokszor beáll a derekam (suliból is szoktam hiányozni miatta), ismeretlen okokból fáj a térdem, ropognak az ízületeim és ha kiroppannak, fájnak, stb...
2012. jún. 23. 20:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Jobbulást mindenképp.
2012. jún. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Menj háziorvoshoz ő ad beutalót a megfelelő helyekre oda elmész kivizsgálnak, ha olyan a baj akkor ők is átutalnak máshová, röntgen és társai. Erre fel kell áldoznod 1-2 napot is mert kitudja mikor hol van rendelés. Ha a papírok megvannak vagy ott a kórházban a szakdoki ad felmentést ha olyan az állapotod vagy ad egy orvosi véleményt amit a háziorvosnak kell megmutatnod és majd ő dönt a továbbiakról.

Nekem elég kemény gerincferdülésem volt műteni kellett nem is emelhetek nagy súlyt miatta így tesiből is kaptam felmentést 2 évre (annyi volt hátra a gimiből) A háziorvosom meg a szakorvosom javasolta az egész éves felmentést és az iskola orvossal kellett egyeztetnem a dolgot. Ott 2 lehetőségem volt mert valahogy osztályozni kellett, vagy eljártam gyógytestnevelésre mert ahova külön jártam sztksra az nem számított bele a suliba sulin belül is kellett járnom könnyített vagy gyógytesire hogy valahogyan osztályozzanak. Teljes felmentést nem kapsz, nem úszod meg a tesit csak vagy könnyített vagy gyógytesi lesz helyette, attól függ hogyan döntenek.

2012. jún. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem annak idején elfogadták az SZTK-s gyógytesit, úgyh szerintem ez intézményfüggő, h mit, hol és hogyan fogadnak el.

Háziorvos írt beutalót, azzal mentem az SZTK-ra, ott megállapították a gerincferdülést és a Scheuermann-kórt, az orvos megírta az egész éves felmentést, azzal én egyenesen az igazgatóhoz mentem.

2013. okt. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!