Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem lenne jobb ha a majdnem...

Nem lenne jobb ha a majdnem három hónapos nyári szünet helyett több rövidebb szünet lenne az év közben?

Figyelt kérdés

Én évközben csomószor vagyok fáradt, és jól esne egy kis pihenő, nyáron meg ebbe a 2-3 hónapba meg nem nagyon tudok mit kezdeni magammal. Jó, tudom nagy melegben nehéz tanulni, de nekem jobban bejönne.


Itt is van róla egy kisebb írás:


[link]


2009. júl. 4. 23:13
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
hát én tuti nem örülnék neki. oké persze évközbe jól jönne, oda ott vannak a többi évszak-szünet. kevés, de hidd el a nyár nélkül az egész egybefolyna.. elég lesz majd, ha dolgozni kell, hogy nincs nyári szünet.
2009. júl. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk ezt szokták meg.Legjobban a pedagógusok tiltakoznának ellen,ha nem lenne egyszerre ennyi szabadságuk.De pl.Németországban is évente többször van kéthetes szünet.Az év csak szept.közepén kezdődik.és julius végén fejeződik be.Az évkezdet és évzárás nem egységes az egész országban,hanem van valamennyi eltérés közöttük.Így nincs minden szülő egyszerre szabadságon.
2009. júl. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
73%
Hát sztem úgy lenne jó ha a nyári szünet 1 hónap lenne és a többi másfél hónapot évközben elosztanák :DMert szerintem évközben jól jönnek a szünetek...
2009. júl. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Németországban 6 hetente van kéthetes szünet az egész tanév során, és a nyári szünet 6 hét. Ez igy elég is a gyerekeknek is, meg a szülöknek is. Én Bajoroszágot tudom pontosabban, ott szept. 2. he´teben kezdödik a tanév és júli utolsó hetében vagy sz elsö augusztusi héten van vége. A többi tagállamban egy - két hetes eltéressél kezdödik - végzödik a tanév igy nincs olyna nagy nyüzsgés a szünetekben (De ott sokkal többen is élnek, mint MO-n)
2009. júl. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan a szülők szempontjából mindegy,mert a szülő akkor is hisztizne ha évközben lennének két hetes szünetek, ugyanúgy nem tudná hová rakni a gyerekét,mint nyáron sem. A gyereknek meg próbálj meg nyelvet tanítani, vagy verset elemeztetni vele 35-40 fokban, ami valljuk be előfordul most már nálunk. Az ember olyankor örül ,ha él, nemhogy még magyarázzanak neki, a tesi óráról nem is beszélve, hiszen már 30 fokban sem egészséges a testmozgás,nemhogy még magasabban. A tanárnak meg nem ugyanaz szünet ,mint nektek ugyanúgy két hét szünete van ,mint kb a többinek, iskolában nem csak akkor van munka ,ha a gyerekek vannak ott, az orvos se csak akkor dolgozik, ha influenza járvány van. Amit a cikk ír pedig egy hülyeség, anyukáék igen-igen el vannak eresztve,ha a gyerekek táboroztatására több ,mint 200 ezer forintot költenek,még ha három gyerek is. Azért vicces egy kalandtáborért 100 ezer forintot adni,mint ahogy az is ,h sír a a szája,h nyaralásnak csak görögországi kemping van, és h az is legalább 600 ezer forint lesz 10 napra. Könyörgöm,aki valaha nyaralt már ott az tudja,h kempingben 100 000-ből is kacagva kijössz, maximum. De több mint fél millió egy nyaralásra, és nem tudja,hova rakni a gyereket nyáron. Azt mondjátok meg nekem ,h hova rakná a 6 hetes szünet alatt is szegény éhező gyerekeit. Meg mit hisztizne az ilyen ,ha neki 6 hetente 2 hétig el kéne paterolni a gyerekét valahova. Tehát a helyzetet nem oldaná meg a dolog. Arról nem is beszélve,h való igaz,h már egy hosszú hétvége előtt és után is meg vannak örülve a gyerekek,mert szünet és egyebek. Az ,h egy átlagos körülmények között élő gyermek mennyit felejt a nyáron ,meg a hátrányos helyzetű mennyit, meg nem a szünet hosszától függ,hanem attól,h mennyit foglalkoznak vele otthon. Lehet valaki hullafáradt ,de az elsős gyereke akkor felolvassa neki a vacsi receptjét, a 3 éves meg panírozza vele a húst ( fejleszti a szerialitást, a szociális kompetenciát, finommotorikát, szem-kéz koordinációt... had ne soroljam),mindent meg lehet oldani ,ha akarják. A gyakorlást nem azt jelenti,h naponta ezerszer rajzoltatunk csésze meg kapuvonalat a gyerekkel. Na hát elég sokáig tudnám még sorolni az ellenérveimet,de abbahagyom ,mert felesleges és meddő vita ez. A cikkben pedig egyetlen szakértő sem szólal meg, de ami rosszabb ,h átlag ember sem,csak annak beállított.
2009. júl. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A cikket csak érdekességnek tettem bele, nem is nagyon érdekeltek a benne lévő százezres táborok.

Van valami ellenérvetek azon kívül, hogy nagyon meleg van nyáron?

2009. júl. 5. 15:25
 7/12 anonim ***** válasza:
Ember az ,h semmi értelme nem lenne. Semmin nem változtatna. Egyébként neked azt ajánlom,h a nyári szünetben gyakorold hogyan lehet információt gyűjteni írott szövegből, mert elég sok érvet felsoroltunk a melegen kívül.
2009. júl. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyértelműen nem.
2009. júl. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
6 hónap suli 6 hónap szünet
2010. márc. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
29%

De szerintem jobb lenne.

Kit érdekel, hogy meleg van, melegben inkább lehet tanulni és sportolni, mint a téli fagyban.


15/f

2010. nov. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!