Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem lenne jobb, ha rövidebb...

Nem lenne jobb, ha rövidebb lenne a nyári szünet, viszont év közben több szünet lenne?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy pl., mint ahogyan Angliában van, 6 hét suli, 1 hét szünet, 6 hét suli, 1 hét szünet és így tovább... Téli szünet 3 hetes, nyári 6.

Itthon a tanárok azt mondják, hogy nyáron nem lehet suli, mert a melegtől nem tudunk figyelni, meg akkor már nem dolgozunk. Szerintem meg nem azért nem dolgozunk, hanem azért, mert már kimerültek vagyunk.


2011. ápr. 16. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Nyári szünet: 10-11 hét.

Őszi szünet: 1 hét

Téli szünet: 2 hét

Tavaszi szünet: 1 hét


Elosztva arányosan: 10+1+2+1=14:4=3,5

Minden szünet 3,5 hét lenne. Döntsd el, hogy jó lenne e neked vagy sem:D

2011. ápr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem is jobb lenne, 2,5 hónap túl sok, unalmas.
2011. ápr. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
én is inkább nyáron járnék kis sortban meg topban,mint télen a jégen,minden busz késik,a sulit se fűtik rendesen,meg alapból az embernek kimozdulnia sincs kedve. ez nekem is jobban tetszik..:)
2011. ápr. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Én megcserélném a téli szünetet a nyárival. Sok pénzt meg lehetne spórolni a fűtéssel.
2011. ápr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Angliában angliai időjárás van, nálunk meg magyarországi. A nyári szünet időtartama a meleg miatt gyakorlatilag alkalmatlan a tanításra. Nem lehetne sok hasznosat csinálni a diákokkal. Ez a fő probléma szerintem.
2011. ápr. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
van ismerősöm, akiknél van légkondi, de így se tudnak velük sokat kezdeni év végén. De ők a kimerültségre hivatkoznak.
2011. ápr. 17. 18:13
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nem lenne jó :D

Egyrészről azért mert sokan így sem tanulnak semmit a szünetekben és a nyári szünet kivételével a többi szünet után a tananyag ugyan ott folytatódik. Ha hosszabb lenne a szünet, akkor még többet felejtenének a diákok.

A magam részéről meg azért nem lenne jó, mert a családomnak nincs sok pénze és így 3 hónapra el tudok menni dolgozni (nálunk június elejétől már szünet van).

2011. ápr. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!