Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért csak kevés ember érti a...

Miért csak kevés ember érti a matekot?

Figyelt kérdés
Nagyon kevés emberről mondhatom el, hogy tényleg érti, hogy 4-es 5-ös szinten tudja. De másoknak viszont egyáltalán nem megy, ez miért van?
2012. jún. 16. 00:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert képességhez kötött. Ezen az ember nem igen tud változtatni, a génjeiben van, az agyának az a része nem elég "fejlett", amely a matematikáért felel.
2012. jún. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Antimod ***** válasza:
100%
Sokkal többen megértenék, ha nem rohannának az anyaggal. Nem nehéz a matek, de idő kell, hogy az ember belejöjjön, nekem mindig az volt a bajom, hogy mire megértettem valamit, már két anyaggal arrébb tartott a tanár.
2012. jún. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

nem a rohanással van gond, nekem már feltünt.


általában a diákok előbb-vagy utóbb elérkeznek ahhoz a ponthoz, mikor a matek nem _egyértemű_.


órán értik, otthon már nem gyakorolnak (magamból kiindulva), max csak 1 hét múlva, vagy dolgozat előtt, mikor már a füzetet kinyitják, azt sem tudják, miről is volt szó az órán. a rendszeres gyakorlás elmélyíti a tudást, kialakul a logika, a rálátás, javul a feladatmegoldóképesség. pont a gimis matek az, amit még minden humán beállítottságú diák meg tudna csinálni ötösre, vagy négyesre, ha akarná. az elméletet matekon is meg kell tanulni, és azt is meg kell tanulni, hogyan kell őket alkalmazni. és persze koncentrálni is kell, figyelni, ami sokszor megerőltető, és nem hajlandó a diák, beletörődik kilencedikben, hogy ez neki nem megy, és inkább végigbukdácsolja az éveket, merthogy mások is így vannak..

2012. jún. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
00:37-nek van igaza. Tényleg függ a tempótól és a tanártól az, hogy valaki "érti-e" a matekot, de a lényeg tényleg azon van, hogy a legtöbben (mint én is) tojunk az elméletre meg a gyakorlásra, csak akkor állunk neki, amikor már kínai az egész. Emlékszem, amikor gimiben deriválni tanultunk sokáig kukkot sem értettem belőle, aztán mondta a tanár, hogy téli szünet utána doga belőle. Na akkor úgy voltam, hogy most vagy soha, napi 1 órát maximum foglalkoztam vele és így is 2 hét alatt "mester" lettem belőle, nekem volt a legjobb dolgozatom, pedig azt hittem a tanulás előtt, hogy nulla pontos karót fogok írni. Tanulni, tanulni, tanulni! Elterjedt tévhit, miszerint ezt valaki vagy érti, vagy nem. Ezt is majdnem ugyan úgy meg lehet tanulni, mint mondjuk egy verset. Van pár összefüggés, azokat kell megtanulni és használni.
2012. jún. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
igen, nekem is pontosan ez volt :) többször is egymás után, és érdekes, hogy folyton kettes voltam, mégis ha odatettem magam, mert rezgett a léc a lábam alatt, igenis megvolt a négyes, és az ötös, pár óra gyakorlással.
2012. jún. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
tényleg született érzék kell hozzá. persze egy középszintű érettségit akármekkora hülye meg tud oldani elég gyakorlással akár 5ösre is. csak többnyire le se szarják az egészet azok, akiknek nem megy. viszont a magas szintű matematikához muszáj már "úgy születned", hogy azok a részek fejlettebbek legyenek az átlagnál (végzős matek szakos vagyok). de igazából ezen nem kell meglepődni, ugyanígy tehetség kell hozzá, hogy valaki profi sportoló, művész vagy bármi egyéb legyen.
2012. jún. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valóban így van. A gyakorlás az egyik legfontosabb. Már csak az is, ha megcsinálja valaki a feladott házikat, és nem a szünetben másolja valakiről, rengeteget segít. Illetve még azt tapasztaltam, hogy sokan úgy vannak vele, hogy jajj matek, ez nehéz, én nem tudom, ehhez hülye vagyok, és akkor persze, hogy nem is ad bele mindent és nem is próbál meg belőle jó lenni. Hozzáállás nagyon sokat számít. Én matekból viszonylag jó vagyok, viszont kémiánál tapasztaltam ugyanezeket magamon..:) Szintén nem az a tantárgy, amit sokat szeretnek. Én sem szerettem, úgy voltam vele, hogy ez nehéz, én ezeket nem értem, úgyse kell semmihez, nem úgy álltam hozzá. Aztán kiderült, hogy az kell a felvételimhez. Akkor nekifogtam elmélyülni benne rendesen..:) És kiderült, hogy nem is olyan nehéz..egészen megszerettem, és most érettségiztem belőle emelt szinten:)
2012. jún. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy nem mindegy milyen szintű matematikáról beszélünk. Én középiskolában imádtam a matekot, szívesen foglalkoztam vele, értettem... Persze akkor is voltak mumus témakörök, amiken akármennyit ültem nem mentek, de szerettem.

Egyetemen a matek 1. még érthető volt, gyakorlással megcsinálható. A matek 2. már kevésbé érthető, de szintén rengeteg gyakorlással megcsinálható. Matek 3.-nál előjöttek azok a témák, amik középiskolában is mumusok voltak, csak egy sokkal magasabb szinten, amit már gyakorlással sem tudtam megérteni, szenvedtem, tanárhoz jártam és végül utolsó vizsgalehetőségemen sikerült átcsúsznom belőle. Tehát én úgy gondolom, hogy aki alapjáraton érti és szereti a matekot, annak sem feltétlenül mindig könnyű ez, hát még annak, akit nem érdekel az egész!

A többiben egyetértek, gyakorlás és odafigyelés kérdése!

2012. jún. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!