Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz egy pótvizsga?

Mennyire nehéz egy pótvizsga?

Figyelt kérdés

Megbuktam kémiából, 9-es vagyok. Van-e olyan, akit ugyanígy 9.-be húztak meg, és ha pótvizsgázott, átment? Még sosem buktam meg semmiből, nagyon szégyellem. Egyáltalán hogy zajlik le egy pótmeccs?

Köszönöm előre is a segítségeteket!


2012. jún. 15. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Ne szégyelld magad, nincs miért a középiskola sokkal nehezebb mint az általános... Ilyenkor sokan buknak, főleg kilencedikbe... Bocsi én pontosan nem tudom mennyire nehéz, mert még nem buktam, de sokszor játszottam már a tűzzel :D. De biztos adtak valami lapot, amin rajta vannak a témakörök, amit át kell nézni, de úgy hallottam haveromtól aki bukott, hogy ilyenkor segítőkész a tanár is még akkor is ha nem kedvelte őt... Szóval lássa a tanár, hogy készültél, mindenképp! De most pihenj 1 hónapig :) Utána is ráér átvenni...
2012. jún. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%

Nos hát, alapvetően nem nehéz, mint ahogy elvégezni egy tanévet sem az, de ha valakinek a második nem sikerült, akkor az első is érthetően nehéz.

Viszont a jó hír, hogy ha felkészülsz a nyáron, és megtanulod, amit év közben nem, akkor azért nem olyan nehéz átmenni. Ha ugyanazzal a tudással próbálkozol, amivel megbuktál, akkor nehéz lesz. Ez a képlet.

2012. jún. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Az egész éves tananyagot át kell nézni, meg kell tanulni. Ha ez megtörtént, simán átmész, nyugi. :))

Most pihenj pár hetet, aztán kb. 1 hónapon keresztül hetente 3-4-5x ülj és tanulj a pótvizsgára.


Én sem buktam még, így tapasztalatom nincs, de osztálytársaim elmondása alapján egy feladatlapot kapsz, amit ki kell töltened és a tanár majd kijavítja. Aztán kiderül, hogy átmentél-e vagy sem.

2012. jún. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. :)

Akkor ezek szerint nincs szóbeli, csak írásbeli?

2012. jún. 16. 11:23
 5/6 anonim válasza:
81%
Pótvizsgán, van írásbeli is és szóbeli egyaránt. 2 napos a pótvizsga. Első nap írásbeli, második szóbeli. Az egész éves anyagból kell készülnöd és ha megtanulod simán átmész. (10.-be megbuktam matekból azért vágom a témát :D )
2012. jún. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

heló- én 9 edikbe biológiából buktam.van egy kicsi tapasztalat:d nah szóval az úgy történik az egész hogy írsz egy írásbelit először de ha az 1 esre sikerül csak akkor kell menned szóbelire. de szerintem a szóbeli könnyeb mert segit a tanár a feleléskor. De attól függ kinél felelsz szóbelin h milyen a tanár.

szóval ugy folyik a egéssz szóbeli:

bemész a terembe

kapsz egy lapot

lediktálnak pár kérdést

válaszolsz rá

és utána jön a felelés.(közbe a dolgozatról nézheted amit írtál. :)

am én a biológiára 1 óra hosszát tanultam és átmentem:DD

Jah és egyél előtte jó sok csokit amennyit birsz mert az serkenti az agyat. :)))

2012. jún. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!