Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek lesz esélyem...

Szerintetek lesz esélyem ennyi ponttal BME-re?

Figyelt kérdés

BME nemzetközi gazdálkodást jelöltem, 437/480 volt múlt évben a ponthatár.

Idén ugye max. 500 lesz a pont. Úgy számolom, 460-464 pontom lesz, lehet több, ha jobban sikerülnek a szóbelik.


Szerintetek lesz esélyem? Ez a szak keretszámos, nagyon kevés az állami hely talán 15 db állami hely van.


Megjelöltem bgf-et is. Ott múlt évben 401/480 volt. Itt asszem 75 állami hely van.


Van esélyem a BME-re?

Ui. nem kérek kommentet, hogy "hülyeség a közgász szak" stb, csak azt mondjátok: igen vagy nem? valószínűleg mennyi lesz a ponthatár bme-n és bgf-en?


2012. jún. 7. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ugye változott a pontszámítás, mert nem 80, hanem 100 többletpontot lehet szerezni. Szóval a maximum elérhető pontszám nőtt 20 ponttal, de ez én szerintem nem jelenti, hogy a jelentkezők pontszáma, és így a ponthatár is 20-szal emelkedik. Pl. az enyém csak 10-el lett több (az emelt 40 helyett 50 pont). Szóval szerintem simán, teljesen simán, főleg, ha felhúzod szóbelivel, bár minél több pontos az írásbeli, annál nehezebb felhúzni az össz százalékot.


Ezen kívül te tudod, hogy a dolgozataid, azért sikerültek jól vagy rosszul, mert maga a feladatsor volt könnyű vagy nehéz. Ugyanis elképzelhető, hogyha egy szemét feladatsort pl. rosszul ír meg valaki és kevés pontja lesz, mégis bejut, mivel országos átlagban mindenkinek rosszabbul sikerült emiatt. Vagy ugyanez fordítva...

2012. jún. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

100 bónuszpontból 90 pontot viszek.


Szerinted/szerintetek 500/? lesz a ponthatár a bme-n és a bgf-en?

2012. jún. 7. 18:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem necces. Nem azért mert több a megszerezhető pont, hanem mert az eddigi ponthatár a 100 nem tudom hanyadik ember pontja volt, most meg a 15. emberé lesz. Nálunk sokan jelölték ezt a szakot, úgy hogy a változások előtt más gazdasági szakra akartak menni de ott nincs állami hely... de 460 pont elég jó, szerintem a BGF-re felvesznek.
2012. jún. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!