Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt fizika szóbelin a...

Emelt fizika szóbelin a mérések leírását is megkapják a vizsgázók, vagy csak a feladatkiírást?

Figyelt kérdés

Holnap érettségizem emelt szinten fizikából, és nem tudom, hogy a méréseknél azt is megkapjuk, hogyan kell összerakni, vagy csak az eszközöket meg a kérdéseket.

Valaki tudja? SOS



2012. jún. 6. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Rövidített változatban leírják, hogy mit kell megmérned. De remélem, a mérésekre készültél, megcsináltad mindet. Fél óra felkészülési időt kapsz, ezalatt elvégzed a méréseket, csinálsz hozzá mérési jegyzőkönyvet, értékeled, plussz még a szóbeli témához írsz egy rövid vázlatot, amely alapján felépíted a feleletedet.
2012. jún. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi:) Igen, megcsináltam egy kivételével mindet, de azért nem garantálnám, hogy mindegyiknél fejből tudom, mit kell csinálni. Mondjuk nem magoltam be az összes kapcsolási rajzot..
2012. jún. 6. 19:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Bemagolni nem is lehet és nem is szabad semmit fizikából. A kapcsolási rajzot pedig logikus gondolkodással készítjük, csak így tudod majd azt is, hogy pl. melyik ampermérő melyik áramot méri, stb.
2012. jún. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

első válaszoló:

a mérési jegyzőkönyvet mennyire kell komolyan venni? az annyi, hogy leírom egy lapra áttekinthetően hogy mit mértem és abból továbbszámolok, vagy kellenek formai dolgok, mint egy "igazi" mérési jegyzőkönyvben, pl mérés megnevezése, elve, kivitelezése stb.


vagy pl ahol nem kell semmit se számolni, csak rajzolni, mint az ekvipotenciális vonalak mérésénél, ahhoz is kell vmi jegyzőkönyv?


üdv,

egy holnapután emelt szinten érettségiző :)

2012. jún. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Természetesen, leírod, külön pontokba, hogy:

-mérési feladat megnevezése:

-célja, elve (rövidre fogva, lényegretörően)

-mért értékek táblázatbeli rögzítése(adott esetben grafikonkészítés)

-számolás (számítandó eredmények esetén)

-eredmények kiértékelése, hibaszámítás.


Ez lenne a mérésnek az írásbeli komplett része.

A szóbeli során kb. 3-5 percben kifejtheted a mérés elvét, de inkább már csak azt, amit nem írtál le.

Például meg szoktuk kérdezni, hogy milyen hibalehetőségek lehetnek, ezeknek mi az oka, hogy csökkenthető, stb.

2012. jún. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
köszönöm a választ! :) és azt meg tudnád mondani, hogy a mérés az 50-ből hány pontot ér? nem találtam sehol leírást róla...
2012. jún. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!