Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biosz+fizika? többi lent

Biosz+fizika? többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok,jövőre érettségizem mindektőből emeltszinten,de nem tudom hova menjek evvel a kettő tantárgyal tovább?

valaki valami tipp?

Esetleg valami mérnöki pálya?

Vagy kutatói?

Minden információ érdekelne!

"Olyat amiből utána meg is lehet élni"

gondolkoztam a mérnöki infon!

Biosz azért választottam,mert magyarból felvagyok mentve és kellett választani helyette valami mást!

De azt is szeretem ;)


2012. jún. 5. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Mérnök így nem lehetsz, ugyanis mindegyik mérnök szakhoz legalább egy közép matek kell, hogy felvegyenek.

Ezekkel lehetsz orvos, biológus, illetve esetleg gyógyszerész, bár gyógyszerészhez kellene a kémia fizika helyett, mert nehéz lenne bepótolni. Persze orvoshoz, meg biológushoz is kellene kémia, de az talán valamivel behozhatóbb. De igazából ha nem szereted a bioszt, a biológus nem lenne a legjobb szerintem, orvosnak meg nem azért megy az ember, mert nincs mást, ahhoz elhivatottság kell.

Ezekkel mehetsz még fizikusnak, nem tudom az mennyire érdekelne. Bár ahhoz meg szintén nem ártana egy matek mellett, mert egyetemen nagyon sok matek van.

De egyébként bármely ttk-s szakra mehetsz ezekkel, csak előképzettség nélkül elég nehéz lenne, mert az egy dolog hogy felvesznek, csak hát el is kell végezni.

Esetleg ha az infó érdekel, akkor talán asz informatika, vagy a programtervező informatikus szakot tudnám ajánlani. De ezekhez meg megint rengetek matek kell, főleg a programtervezőhöz, minek több mint a fele matek.

2012. jún. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
matematika középszinten érettségizem belőle szakközépsuliba járok
2012. jún. 5. 16:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor viszont a matek+fizika miatt szinte bármely mérnök szakra mehetsz.
2012. jún. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Okés mindenfélekép mérnöki szak lesz csak még nem tudom melyik februárig van időm eldönteni
2012. jún. 6. 06:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!