Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jövőkép és pályaválasztásban...

Jövőkép és pályaválasztásban szeretnék tanácsot kérni (? ) A többi lent.

Figyelt kérdés
Elsős egyetemista vagyok, és sajnos már a kibukás szélén. Nem vagyok egy lusta ember, mindent megtettem, amit tudtam. A gond nálam ott van, hogy gyenge középiskolából küzdöttem be magam ide, azt is hozzá tenném, hogy éppen hogy. Fél év alatt sok anyagot nyomatnak, amihez hiányoznak azok az alapok, amik egy gimnáziumban természetesek, de én szinte sosem hallottam róluk. Így nagy hiányosságaim vannak Kémiából, Fizikából, Matekból. Mindig is ilyen beállítottságú voltam, és nincs semmi B tervem, hogy hova tovább, ha innen el. A humán tantárgyak nem a kedvenceim. A drága magántanárok nem hiszem hogy menne anyagilag, ha az újrafelvételi mellett döntenék. Viszont vágyom arra a diplomára és nem sznobságból, hanem mert tényleg mindent tudni akarok arról, ami érdekel.

2012. jún. 6. 13:51
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha tényleg ennyire ez az, ami érdekel, akkor ne add fel semmiképp. Általában csak az első év az, ami nagyon a középiskolára alapozódik, de ha azt valahogy megcsinálod, akkor később már inkább az előző év anyagára fog épülni a tananyag. Szerezz be pár tankönyvet, ami segíteni tudna neked a középsulis anyagban, biztosan van több féle, csak ki kell választanod a jót. És nem szégyen az egyetemen segítséget kérni sem az évfolyamtársaktól. Szóval kitartás! :)
2012. jún. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!