Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az új függvénytáblázatban mi...

Az új függvénytáblázatban mi az istenért nincsen benne a rohadt lapátló?

Figyelt kérdés
Azt hittem, megőrülök. Itthon felejtettem a sárgát, pedig abban benne van. Ezen veszítettem egy csomó pontot. ROHADT ÉLETBE!!
2012. máj. 8. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Lapátlóra képlet? Milyen test esetében?
2012. máj. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

emelten volt?


vagy a középszint utolsó?


egyébként a lapátló elég fontos, szóval lehet, hogy benne volt csak rossz helyen nézted

2012. máj. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

miért, hol kellett volna néznem, a logaritmusnál?:D

A négyzetnél kellett volna lennie. Az újban, ha megnézed, jelöli, de azt nem írja oda, hogy számolod ki. Én meg akárhogy is törtem a fejem, nem jöttem rá, és azt írtam, hogy gyök a. közben a*gyök2. Fasza. Most néztem a nemhivatalos megoldókulcsot, és tökéletes lett volna a feladat, ha jól számolom a lapátlót:S Amúgy középen volt, az utolsó. Csak ezt kevesen választották, lehet azért nem figyelted:) A legtöbben a 16-osat és 17-eset csinálták, de én a 17-eset sem mertem, mert a szórás több helyen benne volt, és nem emlékeztem pontosan, hogy azt hogy számoltam ki. Mert ugye az sincsen benne. Ha még egyszer valaki azt mondja, hogy a függvénytáblázatban minden benne van, hát én biz' isten megetetem vele:@

2012. máj. 8. 15:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt hitték, tudod a Pitagorasz-tételt. Nem a könyv tehet róla...
2012. máj. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1. b*zd meg magad:)

2. igen, meg lehetett volna csinálni Pit. tétellel is, csak mivel máshogy rajzoltam az ábrát, nem vettem észre. De nem magyarázkodom, nem igazán izgat a véleményed. Lapátlóval különben is gyorsabb, másrészt pedig ettől függetlenül k*rvára alap lenne, hogy benne legyen, ahogyan a testátlók is, amelyek szintén hiányoznak a könyvből. Nyilván nem véletlenül szerepelt a régiben. Okoskodjál még, biztos hálásak lesznek neked;)

2012. máj. 8. 19:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Pedig tényleg fölösleges mást, valamint a könyvet szidnod. Nem a könyv hibája, hogy nincs benne, főleg egy ilyen egyszerű dolog, ahol a Pitagorasz-tétel is használható. Nem szabad csak a függvénytáblázatra hagyatkozni.. Én fizikából érettségizek, és rengeteg képlet vagy nincs benne, vagy hibás..
2012. máj. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
én meg kémiából emeltezem. na és? Arra jóval többet tanultam, nem is lesznek ilyen gondjaim. És nem az van, hogy nem tudom a Pitagorasz-tételt. Csak annyira rákattantam a lapátlós megoldásra, hogy eszembe sem jutott, plusz már alig volt időm. Valóban nem kellett volna ennyire a függvénytáblázatra hagyatkoznom. Csak mivel a sárgában benne volt (és legtöbbször azt használom), azt hittem, a fehérben is benne van. És csak az egyiket vittem. Jó, oké, tudom, hogy az én hibám is, de tényleg semeddig nem tartana beletenni egy ilyen profán képletet, főleg, hogy olyan banális dolgokat is beletesznek, hogy a a négyzet kerülete 4a. Mindegy, így alakult. Bocs, nem akartam bunkó lenni, csak dühít, amikor valamit tudok, és egy apró dolgon csúszik meg az egész. Ez van.
2012. máj. 8. 21:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!