Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan veszitek rá magatokat...

Hogyan veszitek rá magatokat a tanulásra?

Figyelt kérdés

Nincsenek rossz jegyeim,egy nagyon jó gimiben hozzáteszem,de sokkal jobb eredményeket érnék el,ha lenne egy nagyon kicsi szorgalom is bennem.Sosem voltam tanulásban valami hűdeszorgalmas igazság szerint,nincs valami sok akaraterőm!

Ti hogyan csináljátok?Hogyan ültök le tanulni,ha nem akartok?

(légyszi értelmes válaszokat!!!)


2009. jún. 22. 18:55
 1/7 A kérdező kommentje:
tudom,hogy van ilyen téma,de nem biztos,hogy azok 100%-ig fedik az én esetemet,én pedig erre szeretnék válaszokat!
2009. jún. 22. 19:00
 2/7 anonim ***** válasza:
az a baj, h sehogy. most szóbelire is tanultam igaz a két felvételi tárgyamra csak , a többire nem, és... az a kettő nagyon jókl sikerült a többi felejtős
2009. jún. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Még régebben írtam a blogomon, hogy szerintem mi a helyes módszer. legalábbis nekem mi vált be. nem tuti módszer, hiszen mindenkinek más a célravezető, de nekem az a "pihenve tanulás" nagyon bejött, hiszen mindegyik érettségim majdnem 100% lett, az összes szóbelim maximális.


www.szabobalazs90.blog.hu

2009. jún. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is a szorgalmammal van baj,sosem tudtam sokat tanulni,5 perc után máshová kalandozom mégis fősulis vagyok:)A baj nálam az,hogy azt tanulom amit szeretek,ill azt tanultam n is gimis voltam:)

Pl imádtam a történelmet,de csak az ókor részét,az könnyen ment tényleg,a többit mindig elképzeltem,pl az ipari forradalmat,vagy a nagy háborúkat stb,így könnyen ment,a lényeg az volt,hogy képzeljek és nekem az is sokat segített,hogy rengeteg történelmi filmet néztem amik a valóságot tükrözték így a fél anyagot már tudtam plusz mindig figyeltem órán:)

Az irodalomban is a baj az volt,hogy nem mindnekit szerettem,memoritereket utáltam tanulni amikor érettségiztem nem is nagyon ment így érettségin kiírtam a segédanyagból amit adtak(én az Odüsszeiát húztam),nah ott is az volt a szerencsém,hogy láttam a filmet,mert magát a könyvet nem tudtam volna elolvasni.Amúgy szerettem olvasni de nehéz volt a szövegkörnyezet,első igazán nehéz könyvemet a mester és margaritát 12-ben olvastam el.Az ilyen mi is annak a neve,nah el is felejtettem,miindegy.

A matekot muszáj volt ugye elég ramatyul is álltam,szóval a reál nem volt sosem erősségem:DNem is érdekelt,látták a tanárok,úgyhogy kicsit megerőltette magam aztán megadták a kettest:)

2009. jún. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi gólyaként egy hétig tanulni tanultunk. Vannak erről szóló könyvek, tanulás technika (tantan) címen nézz utána, megéri.
2009. jún. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Először is azt kell rólam tudni, hogy nagyon izgulós vagyok és maximalista önmagammal szemben. Ennek ellenére szörnyen lusta. Ezt pont most, a szóbeli érettségi előtt szívtam meg de nagyon, ugyanis, jópár hetet ellézengtem, közben ímmel-ámmal megtanultam a töri, mert azt szeretem. Viszont a többire nem tudtam rászedni magam. Végül már annyira szorított az idő, hogy csak néhány napom maradt egy nagy halom tételre. Így az kevéske idő volt, ami rávett, hiszen mint említettem, teljesíteni jól akartam, de ehhez kellett az is, hogy tudjam a tételeket. Egyébként ez minden nagyobb dolgozat előtt is így működött eddig.
2009. jún. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

egyszerű

ha nem jegyzem meg órán akkor otthon csak akkor tanulok mielőtt felmérőt írunk de ha nem tudod mikor fogtok írni, akkor figyelj az órán vagy óra előtt nézd át

2010. márc. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!