Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » T_i hogyan veszitek rá magatok...

T_i hogyan veszitek rá magatokat a tanulásra?

Figyelt kérdés

Közeledik a vizsgaidőszak, és már előre látom, hogy nehezen fogom magam rávenni az alapos tanulásra, inkább csak az ilyen felszínes, "egy napra memoráljam"-dolog fog dominálni... És még arra is nehezen veszem rá magam, pedig nem vagyok egy lusta típus.

Ti hogyan veszitek rá magatokat a tanulásra?


2011. jan. 2. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Velem is ez a baj. Holnap kettő tantárgyból vizsgázom, közgazdaságtanból és üzleti gazdaságtanból. Utóbbiból 1x sem tartott a tanár órát, csak 2 hete kiadta a jegyzetet emailre, de még bele sem kezdtem. Ma akarom átrágni magam rajta. Annyira gyűlölök tanulni, sírni tudnék a gondolattól is. :( Ezért állandóan a vizsga előtti napra marad minden és persze rossz, ha megbukok.

Sehogy nem veszem rá magam, 1x csak leülök és a kezembe veszem, de olyankor is csak szenvedek. Sajnos engem nem motivál az, hogy tanulással könnyebb lenne, meg az életemre is kihat, hogy hogy végzem el a szakot... Érdekesebb például most is a gyakorikérdések.hu.... :D

Felnézek azokra akik szeretnek és tudnak is tanulni napról napra.


19L

2011. jan. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sehogy :S 6.-án vizsgázok, és le kell adnom egy beadandót is, de még meg se néztem, hogy tulajdonképpen mi a tananyag / miről kell szólnia a beandónak :S És szintén gyakorizok... Ja, és délig aludtam.

19/L

2011. jan. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 fhenrir ***** válasza:

Ez attól függ, hogy mekkora a nyomás. Én villamosmérnökin vagyok, itt sokszor ha egy héttel vizsga előtt el kezdek készülni, az is kevés. Javaslom, hogy kapcsold ki a gépet, meg a mobilt(főleg ha smartphone), zárd be a szobád ajtaját és egy nagy bögre forró teával ülj le a jegyzetek mellé. Az is jó, ha minden napra to-do listát csinálsz, hogy melyik nap mit kell csinálnod. Hidd el, ha hamarabb kezded és minden nap keveset tanulsz, akkor könnyebb rávenned magad, mintha hagysz 3 napot és kapkodnod kell. Az is segít, ha végíg gondolod, hogy mit és miért is kell tanulnod, mi a célod vele (kettesre hajtasz, vagy kell az ösztöndíj és valami jobb jegyért tepersz. Itt van 1-2 tipp:

[link]


Sok sikert a vizsgáidhoz!

2011. jan. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Először nekem is nehezen ment. De! Csak a kezdet nehéz! Ahogy az ember túljut a holtponton, megtanulja az első két tételt, utána sokkal könnyebb. Persze nálam az is fontos volt, hogy én olya n szakon végeztem, amit azért szerettem is.

Rengeteg függ attól, ki mire hajlik, mire nem. Mert pl hiába erőltetném a reál tárgyakat...

Manapság egyébként sztem elég érdekes jelenség, hogy sokan elmennek, közgazdásznak, meg jogásznak, meg stb. aztán kiderül nem is nekik való a szakma, és hiiába tanultak annyit...

2011. jan. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sztem fontos az időbeosztás....

Én cak egyszer kaptam idegösszeropanást, akkor is azért, mert nem volt elég időm felkészülni vizsgára. Eza titok sztem.

2011. jan. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Háát... nagyon nehezen. Én is 6-án vizsgázom, plusz egy beadandó van még addigra, aztán januárban még jönnek sorra a vizsgák. Aztán szakdoga, államvizsga.


Ehhez képest itt szórakozom. :D Hihetetlenül lusta tudok lenni, az az egy szerencsém van, hogy gyorsan tanulok, így jók a jegyeim.


Pár tipp, hátha bejön neked is:

1, Tanulás előtt egyél valami édeset, vagy igyál teát (energiaitalt csak ritkán), attól kicsit felpörögsz, könnyebben megy.

2, Tarts kis szüneteket, amikor felállsz, elmész a tankönyvek közeléből. Mozogj kicsit, stb., könnyebbem megy majd a tanulás, így nehezebben unod majd meg és hagyod abba.

3, Tegyél el minden olyat, ami elvonja a figyelmed. Ne legyen az, hogy jó, tanulok, csak még ezt meg azt megcsinálom. Akkor sem ha pár perces dolog, mert úgyis az lesz a vége, hogy elhúzod velük a tanulást. :D

4, A gépet, telefont tényleg kapcsold ki. Vagy ha gépen van az anyag, akkor húzd ki a netet.

5, Csinálj időtervet, hogy ha mondjuk megtanulod az anyag felét, vagy tanulsz 3 órát, akkor játszhatsz, netezhetsz, akármizhetsz x ideig.

6, A tanulás legyen az első, ne állj neki előtte netezni, meg takarítani, stb., mert abból úgyis az lesz, hogy nem tanulsz. :D Majd ha tanultál, megcsinálod a többit.

7, És motiváld magad azzal, hogy más nem csinálja meg helyetted, és neked lesz jobb, ha előbb túl leszel rajta.

2011. jan. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsónak abszolút igaza van. Én is mérnök hallgató vagyok, és leginkább az motivál a tanulásban, hogy lehet belőlem évfolyamelső. Ez nem azt jelenti hogy halálra tanulom magam, hanem hogy a csoport háromnegyedét nem is érdekli az egész, csak a kettesek legyenek meg. Én kicsit jobban odateszem magamat, és így lehet esélyem arra, hogy ösztöndíjat kapjak februártól, ez ilyen egyszerű, engem ez motivál. No meg természetesen az is, hogy imádom azt amit tanulok! Másfél hét múlva pl matek vizsga, még is merészeltem közbeiktatni egy hét síelést holnaptól. Viszem szépen magammal a matek jegyzeteimet és esténként átnézegetem lefekvés előtt egy-két órában, így eloszlik a tanulás kicsit és megtudom csinálni, mert van ami motivál... Ha csak céltalanul lengsz, és közben gyakorin meg facebook-on lógsz, akkor az életben nem tanulod meg azt amit kell!
2011. jan. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!