Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik szakot választanátok...

Melyik szakot választanátok vagy ajánlanátok nekem ezek közül és miért?

Figyelt kérdés

Andragógia, szociológia, informatikus könyvtáros, szabad bölcsészet, kommunikáció, ipari termék- és formatervező mérnök.

Alapvetően Humán beállítottságú vagyok, bár matekból is egész jó vagyok, jó a kézügyességem. (Lány)

Esetleg valami másik szakot ezeken kívül?

Most a formatervező felé hajlok (megélhetés szempontjából meg érdekel is) csak félek a műszaki tárgyak miatt, hogy az lehet nem menne. nem tudom mennyire lehet nehéz. :S

Köszönöm a tanácsokat előre is!


2009. jún. 19. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha olyan a beállítottságod, akkor éppen az fekszik, itt nem lehet olyat moindani h objektíven mi a nehezebb. Van aki egy bölcsész szakot nem lenne képes soha elvégezni, van aki meg egy műszaki jellegűt.

Csak hát manapság tudod mennyire értékelik ahumán tudományokat, bármennyire is szép sok terület, sajnos piaci értéke, munkalehetőség kb nulla.

Hát te tudod, talán a formatervező mérnök a legpiacképesebb, második helyen a kommunikáció, de ezzel nem azt mondom, hog ya szabad bölcsészet nem klassz, csak utána nehéz lesz bármit kezdeni vele.

2009. jún. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Az ipari formatervező mérnökkel tudsz legkönnyebben elhelyezkedni, és a legjobban keresni, de ez egy nagyon nehéz szak. Persze azért el lehet végezni, de erős műszaki beállítottság kell hozzá.


Andragógia, szabad bölcsészet, kommunikáció - Mo.-n nem igazán tudsz ezekkel a szakmákkal elhelyezkedni, pénzt keresni meg főleg nem.


Szociológia - nem rossz, de azt azért tudnod kell, hogy egy szociológus ember munkája nem egy leányálom: cigány családok, hajléktalanok, családon belüli erőszak kezelése...stb...


Informatikus könyvtáros: nem rossz, de azért ez is műszaki... Viszont az informatikával azért egész jól el tudsz helyezkedni, bár sok is van belőle.


Szerintem nézd meg álláskereső oldalakon, hogy mire van igény - milyen szakmákat keresnek, talán az is segíthet a döntésben. De ezt a 3 szakmát tényleg nem ajánlom: andragógia, szabad bölcsészet, kommunikáció - sok bölcsész ismerősöm van, és nagyon nem tudnak elhelyezkedni vele sehol.


Esetleg még idegennyelvű diplomát lenne érdemes szerezned. (Angol szak, német szak)


Sok sikert a továbbtanuláshoz!

Üdv.:

Egy 3 diplomás mérnöknő

2009. jún. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszolóval értek egyet: kommunikációval, szabad bölcsészettel, andragógiával ma Magyarországon nagyon minimális az elhelyezkedési esélyed. Szociológusként még csak-csak meg lehet lenni, bár két éve szociológia szakot végzett barátnőm jelenleg bolti eladóként dolgozik. Ez azért mutat valamit...

Informatikus könyvtáros: szintén túltelített szakma, nem ajánlom. Talán az infó-rész használható, de az lesz a kisebb fajsúlyú a képzés során.

A formatervező mérnöki szakot tudom ajánlani, de itt sajnos többlépcsős rosta van, és előfordul, hogy a legjobbak esnek ki, csak mert másnak protekciója van (a volt osztályomból hatan mentek az Iparművészetire, meséltek dolgokat...).

Ha jó vagy matekból, akkor nem hiszem, hogy a mérnöki tárgyak nehezen mennének: itt inkább a rajzkészség lesz a döntő, valamint a kreativitás.

2009. jún. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon elkeserítő amit itt írtatok. Nekem azért, mert kommunikáció szakra jelentkeztem, és úgy néz szeptembertől ott is fogok tanulni. De egyszerűen ha valaki nem reál beállítottságú, akkor már éhen fog halni?


Érettségi jegyeim így alakultak:

Magyar-5, Töri-5, Angol-5, Informatika alapismeretek-5, Matek-3.


Akármennyire is kapálózok, nem megy jobban a matek. Akkor nekem nincs is már jövőm?


Bocsi az offért, de olyan szempontból idekapcsolódik, hogy mit érdemes ma választani.

2009. jún. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak:

Négy bölcsészdiplomát kellett megszereznem ahhoz, hogy rájöjjek, soha nem fogok a szakmámban dolgozni... Szomorú, de ma tényleg a reálosoknak áll a világ. Ha tíz évet visszamehetnék az időben, biztos, hogy inkább valami reál pályára mennék, bár a matekhoz én is hülye voltam világéletemben. Fogadd el, hogy nem fogsz a szakmádban dolgozni, és közben tartsd nyitva a szemed az egyéb lehetőségeket illetően!

2009. jún. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Igen, mostmár még jobban a formatervezés felé hajlok. Csináltam kompetencia tesztet, és elsőnek a "logikus gondolkodás" jött ki, ami a mérnöki szakmákat ajánlotta. Meglepődtem! :) Másodiknak pedig a kreativitást. Azt hiszem pont két fontos dolog ehhez. Néztem a szakleírásokat is, és az ún. ipari termék- és formatervező szaknál nincs gyakorlati vizsga. Az iparművészetin formatervezés szak van, ott már van felvételi. Én nem oda akarok menni, pont azért amit említettél.. Én is hallottam dolgokat annak háza tájáról. :S

Szívesen várok még válaszokat a témával kapcsolatban.

2009. jún. 19. 22:10
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
ha már feltetted a kérdést, h esetleg másik szakot mit tudunk ajánlani, én a nyelvi szakokat ajánlanám. főleg ha humán beállítottságú vagy, akkor neked áll, bölcsész karokon vannak a nyelvi szakok. és a nyelvekre manapság egyre nagyobb szükség van. ha angolul beszélsz akkor 2 latin v szláv, v vmilyen különlegesebbnek számító nyelvvel (2 kell minden szakon) jó esélyeid lehetnek.
2009. jún. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

a szociológus kutatja a társadalmi helyzeteket, felméréseket készit

a szociális munkás foglalkozik kezelési szinten deviáns emberekkel. Csak gondoltam kijavitom az egyik hozzászolót. A kérdezőnek én a formatervező mérnök szakot, vagy az informatikus könyvtárost ajánlom. Szerintem ezekre a szakmákra van igény.

2009. jún. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Informatikus könyvtárosra nehogy menj. Tényleg az ipari formatervező a legjobb. BME-n is van ilyen szak, de oda van rajz alkalmassági.
2009. jún. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszi! :)

Amin még most gondolkodom az a könnyűipari mérnöki.

Az se rossz,nem?

2009. jún. 21. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!