Érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

11-edikes vagyok, gimnazista. Se nem vagyok 5 ös tanuló, se nem vagyok rossz. Talán átlagnál jobbnak tartanak engem. Annyira azt érzem, hogy erőfeszítéseimnek nincsen eredménye. Túl sok 3 asom van, félek az össze munkám kárba fog veszni. Mi motiváljon, hogy leüljek tanulni és hajtsak?

Valahogy nem érzek rá késztetést. Olyan érzésem vagy, hogy úgyse kapok jó jegyet, csak ülök a könyv felett és bambulok.

17 / F


2012. ápr. 15. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gimnáziumban a közepes eredmény az nagyon jó.

Ne csüggedj el! Ha van olyan tantárgy, amit szeretsz, jobbnak érzed magad belőle, arra próbálj ráhajtani.

Ha abból sikerül javítanod, az év végi eredményed még javulhat.

A hármas és négyes közötti eredmény a gimnáziumban elfogadható.

Többet ér egy erős hármas, mint egy gyenge négyes.

2012. ápr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
"Gimnáziumban a közepes eredmény az nagyon jó. " Ezt azért nem mondanám...Én minden nap estig edzésen voltam vagy utaztam és így szinte semmi tanulással voltam 4.0 fölött.
2012. ápr. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez sajnos egyéntől függ. Valaki egyből megjegyzi a dolgokat, valakinek csak szorgalommal megy. Neked szerencséd van.
2012. ápr. 15. 22:11
 5/5 anonim ***** válasza:

drága Dr. Vekerdy Tamás gyermekpszichológus szerint a mai magyar közoktatásban a legszörnyűbb az értékelési rendszer


az osztályzás nagyon szubjektív dolog

hogy mitől hármas vagy négyes a feleleted, hidd el

a tanár hangulatától, érzelmi állapotától függ


elég aggasztó mi?

2012. ápr. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!