Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit érdemes tanulni? Miből...

Énazazén kérdése:

Mit érdemes tanulni? Miből lehet pénzt keresni?

Figyelt kérdés
17 vagyok, de nem igazán tudom mi legyek. Miből lehetne akár már most pénzt keresni?
2012. márc. 17. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindenböl lehet pénzt keresni, ha értesz hozzá.

Ezzel mondva, foglalkozzál olyasmivel ami érdekel. ès ha ellég ügyes vagy, megfogsz tudni élni belöle, ha meg marha ügyes vagy, akkor sok pénzt is keresel rajta.


Szerintem nem érdemes, azért tanulni orvosként, mert hü, németországban havi 10000 eurót keresnek (nem tudom mennyit keresnek). Ha nem érdekel az orvosság, úgyse fogsz jó orvos lenni, jó, még mindig többet keresel mint egy tescós, de ha szenvedsz a munkahelyeden, tökk mindegy mennyit keresel, ezzel kell foglalkoznod életed végéig. Azért is mert rossz orvosként nem fogsz tudni annyit keresni hogy mondjuk pár év után nyugdíjba mehetsz, mert annyi lovét raktál félre.


Az én tanácsom, hogy ha nem tudod mi akarsz lenni, addigra ne menjél egyetemre, ha tudsz szerezzél egy jó éretségít, hogy majd ha eldöntöd akkor ez ne okozzon neked gondot. Ne eröltessél valamit ami úgysincs ott.


Próbáljál valami munkát szerezni esetleg, míg kitalálod.


22/F

2012. márc. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

jah, hogy válaszóljak a kérdésre, az utolsóra,

amiböl most lehet pénzt keresni, hogy nincs diplomád, és 17 éves vagy, kb semmi, mc donáldsz, vagy börger king, esetleg kentákky frájd csikken. De nem tudom 17 éveseket is felvesznek ezeken a hejeken.


Ha elkezdesz ilyen szar helyeken dolgozni, hamar rá jösz hogy jobb valamit tanúlni, legalábis nekem így volt.

2012. márc. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első hozzászóló válaszában van valami igazság, de csak az elejébe...abban hogy ha olyat tanulsz amit nem szeretsz akkor szenvedni fogsz vele életed végéig. A válasza többi részével nem értek egyet. Szerintem érettségi után ne menj el dolgozni, tapasztalatom szerint aki érettségi után elmegy dolgozni (rosszabb esetben érettségi nélkül) az ott marad érettségivel mert később már nem akar visszaülni az iskolapadba (főleg nem egyetemre), ha megteszi akkor pedig már nem lesz ereje leülni és tanulni, mert kizökken a tanulásból. Szerintem amíg nem tudod mi szeretnél lenni addig tanulj valamilyen szakmát, az első szakma úgy is ingyenes, szóval vesztenivalód nincs. Ha megszerezted menj főiskolára és ha azt is elvégzed lesz két szakmád.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak úgy hallottam hogy érdemes tanulni mérnöki szakokon (gépészmérnök,közlekedésmérnök,építészmérnök, stb.), de egyik tanárom az egyetemen azt mondta hogy most mérnökhiány van,a kormány is az állami mérnöki helyeket hagyta meg nagyrészt, így sokan jelentkeznek arra és pár év múlva mérnökből lesz sok ahogy most jogászból és közgazdászból. Szerintem orvosnak is érdemes tanulni,esetleg ápolónak, persze csak ha vállalnád hogy kimész utána külföldre (ami csak költségtérítéses hallgatók esetében lehetséges a hallgatói szerződés miatt), mert itthon az orvosok nagyon rosszul keresnek. Nem tudom pontosa téged mi érdekel,esetleg nézd át hogy mik a lehetőségek Magyarországon, hiába írjuk hogy legyél asztalos ha téged a cukrász szakma érdekel.

Kicsit írj több konkrétumot magadról,milyen tantárgyakat szeretsz,szakmát szeretnél tanulni vagy mennél főiskolára? Több információval könnyebb lenne segíteni:)

2012. márc. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szeretem az összes tantárgyat, kivéve a tesit. Csak az a baj, hogy lusta vagyok.:D Jelenleg elektrotechnikára járok ahonnan később vegyi gépészre mehetek tovább. Ez is a tervem. Előtte 2 évet jártam cnc gépészetre. De mint írtátok, akkor eddig jó. A gépészet tettszik is nekem.
2012. márc. 19. 07:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Megválaszoltad a kérdésed :D


cnc gépkezelőnek például nagyon is érdemes tanulni, eszetlen pénzeket keresnek (bár nem 100% az infó, csak egy ideje munkát keresek és mindenhol azt hallom, hogy a cnc gépkezelőknek a kezdőbére olyan, mint másnak négy-öt év után)

2012. márc. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!