Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket választanátok a...

Melyiket választanátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet,hogy jelentkeztem fősulira és arra gondoltam ha nem vesznek fel akkor jelentkezek jogsira. Vagy nyelvvizsgát szeretnék... Nem tudom melyik lenne a fontosabb hasznosabb. Mert a jogsihoz kell szemüveg,s igy már anyagilag elég megterhelő lenne... De jogsis munkát hamarabb találnék mint a valódi szakmámban.. 2 éves gyerekem van,s tanácstalan vagyok...
2012. ápr. 3. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy olcsóbb, egyszerűbb szemüveget már 10-15 ezer forintért csináltathatsz, a jogosítvány ennek a többszörösébe kerül (tanfolyamok, vizsgadíjak, orvosi alkalmassági, stb. után csoda ha 100 ezer alatt megúszod, nem is beszélve arról, hogy autóra is szükség van a jogosítvány mellé ugye, abba pedig benzin kell - mostanság aranyáron), szerintem a szemüveg árán már nem múlik a dolog. A nyelvtanfolyamok is igen drágák, a nyelvvizsga maga is legalább 20 ezer forint, szóval a pénz nem egy döntő szempont a kérdésedben.


Az jogosítvány, és az autóvezetés képessége egy nagyon hasznos dolog, a munkakereséshez az jobban jön mint egy nyelvvizsga, viszont ha tanulni szeretnél, akkor a nyelvvizsgáért pontokat kaphatsz a felsőoktatási felvételi rendszerbe, ami a jogosítványért viszont nem jár.

2012. ápr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi hogy irtál:) Az a helyzet,hogy nekem mindenféle extra kell a szememre amit a sima doki nem is ismer. S nem is tudta felfogni sajnos hogy mi van a semüvegemen..Az autó az nem feltétlenül kell a jogsihoz,mert a párom szüleitől kapunk lehet egy kicsi kocsit,ha megcsinálom a jogsit:) Jelentkezni már jelentkeztem idén,de ha nem vesznek fel akkor nem bánom. Csak találtam egy szakot ami ugy érzem igazán nekem való.

Nyelvvizsga azért lenne fontos mert mindenhol nyelvtudást kérnek szinte..

2012. ápr. 3. 15:09
 3/4 anonim ***** válasza:
én szerintem már most elkezdenék valahogy spórolni, dolgozni suli mellett és jogsit szereznék. sokkal többe kerül az igaz, de ha úgy gondolod,hogy azzal könnyebben találsz munkát akkor válaszd azt. ha nem sikerül a fősuli, ott a nyár, vállalj diákmelót, és gyűjtsd össze a pénzt a jogsira
2012. ápr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Diákmelót nem tudok vállalnni mert nem diák vagyok. Sprolás meglesz,folyamatosan keresek melót..
2012. ápr. 3. 16:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!