Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Használnál szövegkiemelőt egy...

Használnál szövegkiemelőt egy új és drága könyvbe, ha az segítete a tanulásban?

Figyelt kérdés
Én kicsit sajnáom a könyvet, de máshogy nem tudok tanulni belőle.
2012. márc. 14. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is sajnálnám, de végül is azért vetted, hogy használd, szóval én rámennék a kiemelővel.
2012. márc. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ha annyira drága,javaslom,fénymásold le(az olcsóbb,mint beleírni és akkor már nem tudod újszerűlként se eladni később),és a fénymásolatba huzigálj,satírozz...
2012. márc. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Elég sokat olvasok, de szövegkiemelőt soha nem használtam. Ha úgy gondolom, akkor egy-egy sort ceruhával húzok alá, ill. a szövegrész mellé egy függőleges vonal + felkiáltójel. Ezeket később el lehet tüntetni, főleg, ha évekkel később úgy találod, hogy a könyvben levő ismeretek között már más az, amit fontosnak tartasz.
2012. márc. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát igazából annyire nem drága (3500ft), de olyan kis új :D Már ceruzával belehuzigáltam, amit kell, de így nem látom át :(
2012. márc. 14. 10:57
 5/10 anonim ***** válasza:

Döntsd el, miért vetted, vitrinbe vagy használni. Én is imádom a szép könyveket, de sajnos muszáj kihasználnod, hiszen ez a célja egy könyvnek.

Gondolj arra, hogy a könyv valójában egy szép, unatkozó nő, aki alig várja, hogy valaki jól kihasználja és meggyűrje. :D

(Első voltam.)

2012. márc. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne HB-s, hanem 2B-s ceruzát használj! Akkor látszik az aláhúzás, és kiradirozni is könnyebb!!
2012. márc. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én szoktam használni szövegkiemelőt.

Nem vagyok kifejezetten vizuális típus, de valamennyire jobb, ha a lényeg ki van emelve, átláthatóbb, egyszerűbb számomra.

De van 2 tankönyvem, amit kicsit sajnálok és csak ceruzával húzom alá a lényeget. Abból viszont nem sokat kell tanulni, vagyis általában füzetből tanulok arra a tantárgyra. :D

16/L

2012. márc. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Könyvfüggő. Ha nem színes és nagyrészt szöveg, akkor minden további nélkül. Ha kevés színt használ a könyv és "illik" bele a szövegkiemelő, akkor is.

Ha szép színes, esetleg ilyen hülye fényes lapja van, tele van fotókkal, akkor nem firkálok bele.

Nem tudom, én vhogy azt nézem, hogy illik-e bele a szövegkiemelő vagy sem:D

Tudom, hülyeség, de ez van:) Bántja a szépérzékem a dolog.


Egyébként 3500 forintos könyvnél nem hiszem hogy szenvednék ezen:D Csak az én tankönyveim 10-20 ezer forintosak:DD

2012. márc. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha a könyved nem dísznek vetted, akkor használd bátran! :)

Eleinte én is nehezen szövegkiemelőztem, de mára már minden könyvem ilyen. És nem csak a tanulás ideje alatt válik hasznomra, hanem ha utólag keresek valamit, sokkal könnyebben megtalálom így.

19/F

2015. ápr. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
igen, nem csak használnék, de használok is, mindben
2015. jún. 10. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!